به دلیل برخی گرانی های اخیر که اخیربودنش دارد ۶ ماهه می شود، امسال کسی زیاد سراغ دروغ سیزده نرفت و بدنبال آن ملت هم زیاد اذیت نشدند، بر این اساس چند «دروغ سیزده» را با یک روز تاخیر خدمتتان ارائه می دهیم.

به دلیل برخی گرانی های اخیر که اخیربودنش دارد ۶ ماهه می شود، امسال کسی زیاد سراغ دروغ سیزده نرفت و بدنبال آن ملت هم زیاد اذیت نشدند، بر این اساس چند « دروغ سیزده» را با یک روز تاخیر خدمتتان ارائه می دهیم.

۱. آغاز به کار ستاد انتخاباتی علی پروین

سلطان علی پروین همزمان با روز سیزده بدر در تپه های عباس آباد حاضر شد و رسما کاندیداتوری خود را با شعار « سلطان بسازش! » اعلام کرد. وی در گفتگو با خبرنگاران گفت: ما دیدیم هی میان به مردم دروغ می گن و کاری از پیش نمی ره این بود که خودمون دست به کار شدیم. خب ما یه تیم داغون رو از منجلاب کشیدیم بیرون، بچه هاشو آدم کردیم و داریم قهرمانی رو می گیریم اونوقت از پس یه مملکت بر نیایم؟ وی توضیح داد: ما بررسی کردیم دیدیم همینجوری حدود ۷۰ – ۸۰ درصد طرفدار داریم که حاضرن جونشونو بدن واسه ما. با حاج خانوم مشورت کردیم دیدیم اونم موافقه. با بچه ها دوره گرفتیم گفتن اون ۵۰ درصد باقی آرا هم واسه کس خاصی نیس در نتیجه ما می تونیم با یه سیستم درست درمون ردیفش کنیم. این شد که گفتیم این آقایون سیاسی چطور میان تو فوتبال ما واسه چی نریم تو سیاست؟

وی در پاسخ به کاندیداتوری احتمالی علی دایی نیز اینگونه واکنش نشان داد: « علی شاگرد ماست، بدونه ما اومدیم، می کشه کنار. بچه زحمتکشیه خودشو خراب نمی کنه. آخه هیشکی رای مارو که نداره. گفتم مهدی بیاد سخنگوی ستاد بشه، علی هم بیاد معاون اول. اینجا هم می گم که مو لا درزش نره. »

علی پروین همچنین این را هم گفته که « پایتخت باید عوض بشه، من همیشه گفتم هیچ جا رامسر نمی شه. یه سر برو می فهمی چی می گم، چیه این تهرون، والا… » وی همچنین طراحی پرچم انتخاباتی « زندگی بدون تبخال» را قویا تکذیب کرد.

۲. قاضی مرتضوی استعفا داد

همزمان با آغاز سال نو، قاضی مرتضوی طی نامه ای به رییس جمهور از همه سمت های خود استعفا داد. وی در این نامه نوشت: دکتر عزیز! می دانم که می دانی ولی به خاطر رفاه بیشتر مردم در تامین اجتماعی و سایر نقاط مشخص، استعفا می دهم و خواهش می کنم این استعفا را بپذیرید. بنده سرباز کوچکی هستم که هیچ جا هم نباشم کلی جا هستم پس شما من را تا ابد کنار خودتان بدانید و بدانید هیچوقت از شما جدا نخواهم شد.

۳. دلار پکید!

قیمت دلار بعد از ماه ها افزایش افسار گسیخته بالاخره شکست. رییس اتاق مبادلات ارزی با اشاره به پلمپ شدن این اتاق تا اطلاع ثانوی گفت: وقتی قیمت دلار یکدفعه شده ۱۴۰۰ تومان اصلا اتاق می خواهیم چه کار؟ برخی منابع آگاه معتقدند: خوشگذرانی بیش از حد مردم در دو هفته گذشته و دهن کجی به همه مشکلات از جمله قیمت وحشتناک دلار، عامل بدبختی بانک مرکزی آمریکا، کم شدن روی دلار و یک سوم شدن قیمت آن است. این منابع آگاه پیش بینی می کنند در صورت تداوم خوشگذرانی ها و کم محلی های مردم به اوضاع کنونی، قیمت سکه تمام بهار آزادی نیز به ۵۲۰ هزار تومان می رسد. همین منابع آگاه از دل درد دسته جمعی ملت تا ۱۷ فروردین خبر دادند و گفته اند: خوشی زیاد در دو هفته گذشته قطعا زیر دل مردم خواهد زد که این برخورد با دل درد شدید مردم همراه خواهد شد!

۴. کره شمالی از کره زمین محو شد

پس از آماده باش کامل کره شمالی برای حمله به کره جنوبی، آمریکا و کلا هرجایی که راه بده، یک اشتباه محاسباتی در پرتاب موشک زمین به هوا و همچنین خستگی، خواب آلودگی و انحراف به چپ راننده موشک زمین به هوا، باعث شد این موشک تغییر کاربری داده و به شکل هوا به زمین، در خود کره شمالی به تاسیسات اصلی و هسته ای این کشور اصابت و تمام مساحت کشور را به محیط تبدیل کرده و به صورت خاک حاصلخیزی برای تولد یک کشور جدید در بیاید. در پی این اتفاق، کره جنوبی، یک هفته « بین التعطیلین» اعلام و فیلتر تمام سایت های اینترنتی را برداشته و در شعاری ملی اعلام کرده است: در این یک هفته، اینترنت مفته!

۵. محسن رضایی انصراف داد

در پی اعلام کاندیداتوری علی پروین، محسن رضایی با انتشار بیانیه ای عرصه انتخابات را به جوان ترها واگذار کرد. در این بیانیه آمده است: خیلی با خودم کلنجار رفتم دیدم در جبهه اقتصادی و در کنار دولتمردان بهتر می توانم به نظام و کشور خدمت کنم. از سویی حضور برخی چهره های جوان و با انگیزه همچنین جناب حاج علی آقای سلطان ملقب به پروین را هم یک عنایت ویژه به این دوره از انتخابات می دانم. بر این اساس با عذرخواهی از همه مردم و عشاق انقلاب که رای خود را برای بنده آماده کرده بودند، از حضور در رقابت انتخابات کناره گیری می کنم و قول می دهم در صورت مصلحت در دور بعدی دوباره برای نجات کشور حاضر شوم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات