سلامت>  عمومی- همشهری آنلاین: رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از دستگیری عامل ارسال پیامک استامینوفن مرگ آور در یکی از استان های کشور خبر داد.

دکتر عباس زارع نژاد در گفتگو با مهر اظهارداشت: یکی از عوامل ارسال پیامک کذب داروی مرگ آور مشابه استامینوفن، در یکی از استان های کشور دستگیر شده است که جزئیات این شناسایی و دستگیری، بزودی توسط مراجع ذی ربط اطلاع رسانی خواهد شد.

این در حالی است که از روز گذشته پیامک های مشکوکی برای هموطنان ارسال می شد مبنی بر اینکه دارویی مشابه استامینوفن وجود دارد که مرگ آور است.

در همین حال وزارت بهداشت اعلام کرد که هیچ دارویی مشابه استامینوفن که مصرف آن خطرناک باشد در کشور وجود ندارد و شایعاتی که اخیراً با ارسال گسترده پیامک هایی به هم وطنان مبنی بر به کما رفتن و مرگ آور بودن این دارو متشر شده است از اساس تکذیب می شود.

مشابه مرگ آور استامینوفن درکشور وجود ندارد

دکتر رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو نیز در گفتگو با مهر اظهارداشت: در این پیامک ها نام های مختلفی به عنوان داروهای مشابه استامینوفن همچون «دگلوفین» عنوان شده است که اصلا چنین دارویی در کشور وجود ندارد.

وی با تاکید بر دروغ بودن چنین اخباری، تصریح کرد: داروی استامینوفن با نام های تجاری مختلفی در داروخانه های کشور وجود دارد، که هیچ کدام از آنها مشکلی ندارند و همگی مورد تایید وزارت بهداشت هستند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات