سلامت>  عمومی- همشهری آنلاین: رییس سازمان انتقال خون به ترسیم سیمای اهدای خون بانوان ایرانی پرداخت و کم خونی را از جمله موانع اهدای خون توسط این گروه از جامعه دانست.

دکتر علی اکبر پورفتح اله در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه تمام دنیا در تلاش هستند تا جهت گیری اهدای خون را کمی به سمت بانوان متمایل کنند، عنوان کرد: علت این تصمیم آن است که معتقدند اهدای خون در بانوان نقش مهمی در سلامت خون دارد.

وی ادامه داد: مطالعات جامعه شناسی و رفتارشناسی که در این خصوص انجام شده است، نشان می دهد صداقت زنان در پاسخ به سئوالات انتقال خون بیشتر است.

پورفتح اله با بیان اینکه آمار متوسط کشوری اهدای خون بانوان شش درصد است، گفت: این آمار به هیچ وجه مناسب نیست و تلاش می کنیم با انجام اقدامات فرهنگی در راستای افزایش مشارکت بانوان در امر اهدای خون گام برداریم.

رییس سازمان انتقال خون ایران ادامه داد: مشکلی که در این خصوص وجود دارد این است که بخشی از زنان ایرانی آنمیک و کم خون هستند و کمتر مشمول اهدای خون می شوند. البته لازم است برنامه های کشوری در خصوص رفع این مشکل تدوین و اجرا شود و معاونت سلامت کمک کند تا مشکل آنمیک بودن زنان جامعه با تمهیداتی حل شود.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات