مطالعه جدید نشان می دهد افراد متاهلی که مبتلا به سرطان هستند، در مقایسه با افراد مجرد، مدت طولانی تری زندگی می کنند.

به گزارش افکارنیوز ، تحقیقات محققان «موسسه سرطان دانا-فاربر» و بریگهام و بیمارستان زنان امریکا همچنین نشان می دهد سرطان افراد متاهل در مراحل زودتری تشخیص داده می شود.

افزون بر این، این افراد همچنین اغلب فرایند درمانی موفقیت آمیزتری دارند و درمان مناسب تری را نیز دریافت می کنند.

داده های جدید نشان می دهد ازدواج می تواند اثر سلامتی مهمی بر بیماران مبتلا به سرطان داشته باشد و این موضوع در میان تمامی موارد مطالعه شده صدق کرد.

محققان معتقدند حمایت اجتماعی از سوی همسران منجر به پیشرفت بقای قابل توجهی در میان افراد بیمار می شود.

همسران اغلب بیماران را در ویزیت ها همراهی می کنند و اطمینان حاصل می کنند که همسرشان توصیه ها را به خوبی درک کرده و تمامی درمان ها را به طور کامل از سر می گذراند.

با استفاده از «برنامه نظارت، نتایج پایانی و اپیدمولوژی» موسسه ملی سرطان امریکا، دانشمندان ۷۳۴ هزار و ۸۸۹ نفر مبتلا به سرطان بین سال های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۸ را تحلیل کردند.

آن ها بر ۱۰ عامل اصلی مرگ های سرطانی یعنی ریه، کلورکتال، سینه، پانکراس، پروستات، کبد/مجرای صفرا، لنفوم غیرهوچکین، سر و گردن، تخمدان و سرطان متمرکز شدند.

پژوهشگران همچنین این داده ها را با تعدادی از مولفه های اثرگذار شامل سن، جنسیت، نژاد، نوع سکونت، تحصیلات و درآمد خانگی مطابقت دادند.

تحلیل آن ها نشان می دهد در مقایسه با بیماران متاهل، بیماران سرطانی مجرد شامل افراد بیوه و همسر از دست داده، ۱۷ درصد بیشتر احتمال داشت به سرطان متاستاز مبتلا باشند و همچنین ۵۳ درصد کمتر احتمال داشت که درمان مناسب را دریافت کنند.

جزئیات این مطالعه در مجله Journal of Clinical Oncology منتشر شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات