عکس>  رقابت- همشهری آنلاین: مسابقه" عکاس حیات وحش سال" در سال ۱۹۶۴ بنیانگذاری شد و یک ویترین سالانه بین المللی از بهترین عکاسی های طبیعت است.

این مسابقه که بوسیله موزه ملی تاریخ طبیعی انگلیس و BBC WorldWide برگزار می شود، دارای ۱۸ رده است که از عکاسی پرندگان و پستانداران تا" بخش های" دیدگاه های خلاق" و" طبیعت در عکاسی سیاه و سفید" را در برمی گیرد. امسال چهل و نهمین سال برگزاری این مسابقه بود و ده ها هزار عکس از چندین کشور در آن شرکت کردند.

عکس های برنده در رده های گوناگون مسابقه از امروز (۱۹ اکتبر) تا ۲۳ مارس ۲۰۱۴ در موزه تاریخ طبیعی در لندن به نمایش درمی آیند.

در اینجا ۱۰ عکس از برندگان در رده های متفاوت را می بینیم:

دعوا : جاگوار نر و ماده در کنار رودخانه" تری برادرز" در پانتانال برزیل با هم می جنگند- عکس از جو مکدونالد.

ذ ا ت فیل ها : گروهی از فیل ها در کنار حوضچه آب در منطقه حفاظت شده" تولی گیم شمالی" در بوتسوانا - عکس از گرگ دو تویت.


موقعیت چسبنده : یک نودی (یک نوع پرنده استوایی) در تار یک عنکبوت ماده طلایی پاقرمز در جزیره کوسین در سی شل به دام افتاده است. تار این عنکبوت از ابریشمی بسیار مستحکم ساخته شده است و تا شش متر بالای زمین گسترده می شود و خفاش ها و پرندگان عبوری را می گیرد- عکس از ایزاک پرتوریوس.

دیگ جوشان : فوران مواد مذاب از آتشفشانی در فلات آتشفشانی تولباچیک در کامچاتکای مرکزی در روسیه - عکس از سرگئی گورشکوف.

بچه ها بر روی سر مادر : تمساح نوع گاریال و بچه های تازه از تخم درآمده اش را در رودخانه چامبال در هند بر روی سرش حمل می کند -عکس از اودایان رائو پاوار.

مسیر پرواز : یک جغد نواردار ماده در حال فرود آمدن برای شکار در بومبای، بریتیش کلمبیا در کانادا - عکس از کانر استفانیسون.

لاک پشت غواص : لاک پشت سبز، یک گونه جانوری در معرض خطر انقراض، در سواحل شبه جزیره یوکاتان در مکزیک زیر آب در میان خزه های دریایی - عکس از لوئس خاویر ساندووال) .

قاپیدن شکار : روباهی در پارک ملی یلوستون در وایومینگ آمریکا در لحظه فرود برای قاپیدن یک موش- عکس از کانر استفانیسون.

لحظه برفی : یک میمون ماکاک ژاپنی در میان برف در جیگوکودانی در ژاپن مرکزی - عس از جاسپر دوست.


خرس زیرآب : یک خرس قطبی در زیر آب در خلیج هادسن در کانادا - عکس از پل سودرز.


آشنایی با مجله حیوانات
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات