براساس آخرین گزارشهای غیر رسمی شرکت کره ای سامسونگ به منظور رقابت با حسگر هویت لمسی اپل تلفن هوشمند گلکسی S۵ خود را مجهز به حسگر اسکن چشم خواهد کرد.

به گزارش افکارنیوز ، سامسونگ با مجهز کردن جدیدترین تلفن هوشمند خود به حسگر اسکن چشم به کاربران خود این امکان را می دهد که تنها با خیره شدن به دستگاهشان آن را قفل کرده و یا قفل آن را باز کنند. برخی از گزارشهای پیشین نیز از این امر حکایت می کنند که سامسونگ روی یک فناوری جدید امنیتی کار می کند تا بتواند با حسگر اثر انگشت اپل رقابت کند.

اوایل هفته گذشته همچنین گزارشهایی مبتنی بر احتمال معرفی گلکسی S۵ در ژانویه ۲۰۱۴ (دی ماه امسال) منتشر شده بود. براساس این گزارشها گلکسی S۵ به عنوان نسخه جدید گلکسی S۳ و گلکسی S۴ قرار است ژانویه سال ۲۰۱۴ رونمایی شود و تا ماه پس از آن وارد بازار شود.

گفته می شود که فروش ناامیدکننده گلکسی S۴ عامل این تصمیم بوده است چرا که گلکسی S۴ اسفند ماه سال گذشته معرفی شده بود و نسبت به نسخه قدیمی تر خود که یک تلفن پرفروش توصیف شده بود فروش بسیار ناموفقی داشت.

این گزارشها همچنین افزوده اند که گلکسی S۵ دارای تراشه هشت هسته ای ۶۴ بیتی اگزینوس بوده و انتظار می رود که دوربین ۱۶ مگاپیکسیلی و حسگر تثبیت تصویر داشته باشد و می تواند در شرایط کم نور عملکرد بهتری نشان دهد.

برخی از گمانه زنی ها نیز به یک بدنه ضدآب و مقاومت در برابر گردو غبار و صفحه دارای انحنا و غیرقابل شکستن اشاره کرده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات