محققان اعلام کرده اند که یکی از عوامل ابتلا به سردردهای شدید میگرن ناشی از نوشیدن آب از بطریهای و لیوانهای پلاستیکی است.

به گزارش ملت ایران: تحقیقات جدید نشان می دهد که یک ماده شیمیایی مناقشه برانگیز در بسته بندی های مصنوعی عامل تحریک کننده میگرن است.

بیسفنول ای (BPA) پیش از این به یک سری مشکلات سلامتی از جمله چاقی، ناباروری و مشکلات قلبی نسبت داده شده اکنون آخرین تحقیقاتی که در مجله علوم سم شناسی منتشر شده این ماده شیمیایی را عامل ایجاد سردردهای شدیدی معرفی کرده است که بزرگسالان بسیاری را تحت تأثیر قرار داده است.

نویسندگان این تحقیق از افرادی که مبتلا به میگرن هستند خواسته اند که منابع بالقوه آلودگی را در رژیم روزانه خود حذف کنند که این امر شامل ظرفهای پلاستیکی که در مایکروویو مورد استفاده قرار می گیرد و دستگاه های خنک کننده آب در ادارات نیز می شود.

در تحقیقاتی که پ ی شتر با استفاده از غذاهای تازه انجام شده مشخص شده است که ظرف سه روز حجم BPA به شکل قابل توجهی (۶۶ درصد) در ادرار بیماران کاهش یافته است.

محققان دانشگاه کانزاس برای رسیدن به نتایج این تحقیقات قرارگیری انسان درمعرض ماده شیمیایی بیسفنول ای را در آزمایشگاه شبیه سازی کردند. آنها رفتار موشهایی که هر سه روز یکبار این ماده شیمیایی را مصرف می کردند تحت نظر گرفتند.

با گذشت ۳۰ دقیقه فعالیت موشها کمتر می شد و می خواستند از صدای بلند و نور شدید دور بمانند، به سادگی وحشت زده می شدند.

محققان رفتارهای موشها را پس از مصرف بیسفنول ای شبیه ابتلا به میگرن توصیف کردند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات