مدیر عامل هلال احمر لرستان خبرداد

لرستان خبر: مدیر عامل هلال احمر لرستان گفت: بزرگترین مجتمع امدادی خاورمیانه با مساحت ۱۰۳ هزار و۷۵۰ مترمربع دربام لرستان کلنگ زنی می شود.

به گزارش لرستان خبر از خرم آباد، حسین رضا مرادی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این مجتمع با اعتبار اولیه ۳۲ میلیاردریال است اظهار کرد: ۹۴ درصد از این اعتبار تخصیص پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه مساحت این مجتمع ۱۰۳ هزار و۷۵۰ مترمربع است افزود: این زمین با رایزنیهای صورت گرفته از سوی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان و با همکاری استانداری لرستان اختصاص یافته است.

وی درادامه خاطر نشان کرد: این مجتمع شامل امدادهوایی، آشیانه بالگرد، انبارهای امدادی، مدرسه می دانی، واحد امداد ونجات، واحد آنست (سگ های زند ه یاب) است.

مرادی گفت: در صورت ساخت این مجتمع به عنوان مجتمع نمونه درخاورمیانه محسوب می شود.

وی ضمن قدردانی از تلاش های شبانه روزی استاندار و معاونت عمرانی استانداری لرستان در زمینهٔ تخصیص اعتبارات در ساخت این مجتمع گفت: اسناد مناقصه این مجتمع توزیع شده است و بزودی پیمانکار این مجتمع مشخص می شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان لرستان درادامه با بیان اینکه درحال حاضر بالگرد در فرودگاه خرم آباد مستقر است افزود: برای اولین بار در چادری به نام چادر پارال به مساحت ۲۴۰ متر درارتفاع ۷ متر مستقراست.

وی با اشاره به اینکه بالگرد تاکنون باعث نجات ده ها مادر باردار و افراد صدمه دیده در حوداث کوهستانی و جاده ای است، گفت: با توجه به کوهستانی بودن وجود بالگرد یکی از ضروریات استان لرستان است

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات