لرستان خبر گزارش می دهد:

سخنرانی دکتر حبیب الله خجسته پور، معاون سیاسی، امنیتی استانداری لرستان و محمد بازوند مدیرکل صدا و سیمای لرستان و اجرای تصنیف توسط محمد میرزاوندی از خوانندگان دفاع مقدس لرستان بخش های مختلف این همایش بود.

به گزارش لرستان خبر، در این برنامه نقاشی شهید رهبر  توسط مسلم خسروی به  سازمان بسیج رسانه اهدا شد. تقدیر از زحمات حاتمی مسئول سابق بسیج رسانه و تشریح برنامه‌های بسیج رسانه عبدالرضا کوشکی مسئول بسیج رسانه استان لرستان پایان بخش این برنامه بود.

حبیب الله خجسته پور، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در همایش روز بسیج رسانه شنبه 18دی در ساختمان پژوهش استانداری لرستان برگزار شد، گفت:  حفاظت و حراست از انقلاب و دستاوردهای انقلاب و همچنین حفاظت و حراست از ماهیت و شأن نزول انقلاب اسلامی وظایف اصلی بسیج است.

 وی با اشاره به اینکه بسیج نیرویی است که با مشارکت آحاد مردم جامعه شکل گرفته است، تصریح کرد: بسیج در مسیری که در حال سپری کردن است بستگی به شرایط دنیا و کشور، شیوه های متفاوتی را در راه احیای نقش خود به منصه ظهور می‌رساند.

خجسته پور اضافه کرد: آنگاه که کشور مورد آسیب جنگ قرار گرفت نیروی بسیج برای دفاع از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سینه خود را آماج گلوله دشمنان قرار داد و با حضور مقتدرانه خود حقانیت خود را به اثبات رساند.

 سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان تصریح کرد: بعد از پایان جنگ تحمیلی، تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی توسط دشمنان آغاز شد که در این راستا کارکرد بسیج مقابله با هجوم فرهنگی و تهاجم فرهنگی شد.

 وی با اشاره به اینکه امروز در عصری قرار داریم که در دنیا رسانه ها حرف اول را می زنند، اضافه کرد: رسانه‌ها کارکردهای مختلفی پیدا کرده اند که ساماندهی افکار عمومی و بسترسازی برای اقداماتی که مدنظر آنهاست از کارکردهای رسانه هستند این در حالی است که ما در تمام دنیا شاهد تقویت امپریالیسم خبری هستیم.

خجسته پور با اشاره به اینکه یکی از کارکردهای بسیجی ایفای نقش فعال در حوزه رسانه است، گفت: در تهیه یک خبر 6 عناصر نقش دارند که در این میان عناصر چرا و چگونه تفاوت ماهیت خبر را نشان می دهند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با اشاره به اینکه زمانی که بین بلوک غرب و شرق اختلاف نظر بود، غربی ها سازمان ناتو را جهت ضربه زدن به بلوک شرق تأسیس کرد، اضافه کرد: زمانی که بلوک شرق فروپاشید سازمان ناتو را منحل نکردند بلکه بلوک غرب یک ماموریت جدید را برای ناتو تعریف کرد که آن ماموریت مقابله با تروریسم جهانی بود و ناتو نظامی را به ناتوی فرهنگی تبدیل کردند.

 وی با اشاره به اینکه اگر بسیج زمانی در صحنه های نظامی حضور پیدا کرد امروز صحنه های فرهنگی و رسانه حضور پیدا کنند، اظهار داشت: رسانه ها  اخلاق اسلامی را رعایت کنند و بدانند که انتقاد باعث پویایی است و مرز بین نقد و تخریب را رعایت  کنند.

محمد بازوند، مدیرکل صدا و سیمای لرستان، در همایش روز بسیج رسانه که شنبه ۱۸ دی در ساختمان پژوهش استانداری لرستان برگزار شد، گفت: بسیاری از بزرگان دین خطر قیام امام حسین(ع) را به ایشان اطلاع می‌دادند اما امام که آینده را می دید ترجیح داد که خودش و یارانش شهید شوند اما اسلام زنده بماند لذا فرهنگ بسیجی در روز عاشورا و توسط امام حسین(ع) در فرهنگ شیعه تزریق شد.

 وی افزود: زمانی که امام خمینی(ره) نهضت خود را آغاز کردند کسانی بودند که ایشان را توصیه می کردند اما امام خمینی(ره) با تأسی از سیره و روش امام حسین(ع) نهضت خود را شروع کرد و این نهضت در بهمن سال ۵۷ انقلاب اسلامی ایران را به ثمر نشاند.

بازوند با اشاره به اینکه قبل از پیروزی و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در تمام نقاط دنیا شاهد ظهور انقلاب های مختلف و متعددی بودیم، افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تمام  نظریه پردازان به این نتیجه رسیدند که نظریه همگونگی انقلاب‌ها باطل است.

 مدیر کل صدا و سیمای لرستان خاطرنشان کرد: رهبر ما در ابتدای نهضت خود ابتدا تحول انقلابی را در جامعه ایران به وجود آورد و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تحولات انقلاب را مدیریت کرد.

 وی با اشاره به اینکه برکات بسیج در تمام مقاطع انقلاب و در همه عرصه ها به وضوح قابل مشاهده است، اضافه کرد:  بعد از انقلاب اسلامی ایران اغتشاشات برندازی  کشور، جنگ تحمیلی، ترورهای شخصیت ها و اقشار مختلف مردم،  حادثه طبس و کودتای پادگان نوژه همدان از دست های استعمار بودند که بسیج توانست تمام  دسیسه ها و توطئه های استعمار بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را نقش بر آب کند.

بازوند عنوان کرد نظام سلطه به سردمداری آمریکا از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران با تشکیل اتاق های فکر خود در صدد ضربه زدن به کشور اسلا

می ایران بود این در حالی است که مهار ایران اسلامی، نبرد رسانه ای بر علیه ایران و نافرمانی مدنی هدف اصلی استکبار جهانی و در راس آنان آمریکا است. 

 مدیرکل صدا و سیمای لرستان با طرح این سوال که چه چیزی که باعث شد ایران به سربلندی برسد و آنچنان عظمتی پیدا کنند که تمام ابرقدرتها یک طرف میز مذاکره بایستند و کشور ایران یک طرف میز مذاکره، تفکر و اندیشه بسیج بود، عنوان کرد: تمام موفقیت ها و سربلندی های کشور اسلامی ایران زمانی حاصل شد که تفکر بسیجی و حضور بسیجی در آن عرصه وجود داشت این در حالی است که اگر به وصیت نامه شهدای هسته ای مراجعه کنیم خواهیم دید که همه ی آنها از جنس بسیجی بودند.

 وی با اشاره به اینکه هر جا که بسیج و تفکر بسیجی ورود پیدا کند توفیق حاصل می شود، عنوان کرد:  هر جایی که به بسیجیان بی احترامی شود و بسیجیان در سیاست‌گذاری‌ها حاضر نباشند کوچکترین موفقیتی حاصل نخواهد شد.

 بازوند با اشاره به اینکه در شرایط فعلی با هجمه ماهواره‌ها و شبکه‌های اجتماعی مواجه هستیم، افزود:  دشمنان کشور ایران اسلامی می خواهند که دل مردم انقلابی را خالی کنند اما هرگز نخواهند توانست کاری از پیش ببرند.

مدیرکل صدا و سیمای لرستان در خصوص دسیسه های رسانه ای استکبار بر علیه بنیان خانواده در کشور اظهار داشت:  درکشورما مرکز ثقل خانواده و کانون مهر و محبت و صفا مادر است و دشمنان بر این باورند که اگر بتوانند مادر را در جمهوری اسلامی ایران نابود کنند جمهوری اسلامی نابود خواهند شد البته هرگز نخواهند توانست.

 وی بیان واقعیت‌ها و حقیقت ها و تبلیغ ارزشها و شعائر اسلامی در جامعه راه رسالت رسانه دانست و افزود: شبکه های ملی ما از چنان تأثیرگذاری در جهان برخوردار هستند که اجانب بیگانه شبکه های ما را تهدید به قطع شدن از مدار ماهواره می کنند.

 

انتهای پیام/

 

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات