انجمن مردم نهاد آب و خاک لرستان، جمعی از فعالان محیط زیست هستند که با تمرکز بر فرهنگ سازی و اقدامات زیست محیطی، حفاظت از طبیعت را پاس داشته اند.

به گزارش لرستان خبر، انجمن مردم نهاد آب و خاک لرستان، جمعی از فعالان محیط زیست هستند که از یک سال و 10 ماه گذشته در فضای مجازی با تمرکز بر فرهنگ سازی و اقدامات زیست محیطی، فعالیت خود را شروع کرده و هم اکنون اعضای انجمن به 150 نفر و از شهرهای مختلف کشور رسیده است.

انجمن آب و خاک

مدیر انجمن مردم نهاد آب و خاک لرستان در گفت و گو با آسوبان گفت: در دی ماه سال گذشته که به  اقتضای شغلی در یاسوج بودم، بلوط های ریخته شده بر یکی از مناطق آن جا را جمع آوری کردم و تصمیم گرفتم که این بلوط ها را برای کاشت در نهالستان به رومشکان انتقال بدهم.

انجمن آب و خاک

فردین امرایی، تعداد گلدان های جمع آوری از ظروف بازیافتی در آن سال را 2000 دانست و اظهار کرد: در سال جاری نیز، 2000 کیسه زباله را به همراهی اعضای انجمن، جمع آوری کردیم.

انجمن آب و خاک

وی با اشاره به اینکه بلوط در حال انقراض است؛ بیان داشت: نهالستان بلوط شهرستان رومشکان را در جهت حراست از جنگل های بلوط، آشنایی مردم با رشد بلوط و نیز فرهنگ سازی درخت کاری ایجاد شده است.

مدیر انجمن مردم نهاد آب و خاک لرستان، ظرف های جمع آوری شده انجمن آب و خاک در سال جاری را 20 هزار دانست و خاطرنشان کرد: این ظرف های برای کاشت بلوط استفاده می شود.

انجمن آب و خاک

فردین امرایی، این ظروف جمع آوری شده را از شهرهای مختلف کشور دانست و ادامه داد: در ماه گذشته و با مشارکت اعضا بلوط های منطقه ی "شَنبو" جمع آوری شده است.

انجمن آب و خاک

وی با بیان اینکه کاشت بذر، یکی از اصلی ترین فعالیت های انجمن آب و خاک است؛ اظهار کرد: در این برنامه از همه ی اعضای انجمن های محیط زیست برای مشارکت دعوت می شود.

انجمن آب و خاک

مدیر انجمن مردم نهاد آب و خاک لرستان با اشاره به نقش کودکان و رسانه ها در فرهنگ سازی محیط زیست، تصریح کرد: نهال ها پس از رشد در مناطقی که در آن جا آتش سوزی رخ داده؛ کاشته می شود.

 

 

انتهای پیام/

 

منبع خبر: آسوبان

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات