با اجرای عملیات آبرسانی، ۲۴۰ خانوار روستایی شهرستان دلفان استان لرستان از نعمت آب شرب سالم بهره مند شدند.

 به گزارش لرستان خبر، عملیات آبرسانی به دو روستای رضا آباد و سراب احمدوند شهرستان دلفان دلفان با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال انجام شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان در این خصوص گفت: با اجرای پروژه سراب احمدوند، جمعیتی بالغ بر یک هزار و ۳۲۰ نفر در دو روستای این شهرستان از نعمت آب شرب سالم بهره مند شدند.
 علیرضا کاکاوند افزود: برای آبرسانی به این مجتمع عملیات لوله گذاری به طول شش کیلومتر، ساخت مخزن ذخیره با حجم یکصد متر مکعب، ساخت ایستگاه پمپاژ، تجهیز چاه به عمق ۲۷ متر با دبی خروجی ۵/۷ لیتر در ثانیه اجرایی شده است.
وی تصریح کرد: شرکت آبفار لرستان در راستای اجرای طرح های آبرسانی به مناطق روستایی و محروم استان از هیچ کوششی فروگذار نکرده.
وی اضافه کرد: در این راستا ۱۸۴ روستا در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی در دستور آبرسانی قرار گرفته اند که امیدواریم بتوانیم با اجرایی کردن این طرح ها ضریب آبرسانی به مناطق روستایی را در لرستان افزایش دهیم.
نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی نیز در جمع مردم و اهالی روستاهای یاد شده اظهار داشت: شرکت آبفار لرستان با تمام تلاش برای آبرسانی به روستاهای محروم استان در تلاش بوده که این مهم جای تقدیر و تشکر دارد.
رستمیان ضمن تقدیر از زحمات مدیریت و کارکنان آبفار لرستان گفت: اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی می تواند زمینه ساز رفع محرومیت در روستاها و مناطق محروم باشد.
وی اضافه کرد: نمایندگان و مسوولان استان نیز در راستای افزایش اعتبارات و رفع محرومیت استان در تلاش هستند.
فرماندار شهرستان دلفان نیز گفت: این شهرستان با دارا بودن بخش های محروم و دورافتاده نیازمند توجه ویژه دستگاههای خدمات رسان است.
طولابی افزود: شرکت آبفار لرستان در راستای رفع محرومیت در این مناطق در تلاش بوده و در سالهای گذشته نیز توانسته است خدمات شایانی را به این مناطق ارائه دهد.
وی تصریح کرد: امیدواریم دستگاههای خدمات رسان برای رفع محرومیت در این شهرستان تلاش بیشتری داشته باشند تا بتوانند زمینه زندگی بهتر مردم را در این مناطق فراهم کنند.
شهرستان دلفان در ۸۵ کیلومتر غرب شهرستان خرم آباد قرار دارد.

انتهای پیام/

منبع: خبر آنلاین

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات