رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی لرستان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد از تشکیل چند کمیته برای پیگیری وضعیت پروژه‌های ناتمام و راکد اقتصاد مقاومتی خبر داد...

به گزارش لرستان خبر، علی هادی چگنی» با اشاره به اینکه باید چند کمیته در حوزه‌های مختلف عمرانی، اقتصادی، فرهنگی و ... برای پیگیری وضعیت پروژه های ناتمام و راکد اقتصاد مقاومتی تشکیل شود، اظهار کرد: در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی زمان کافی برای رسیدگی به همه پروژه‌ها وجود ندارد و لازم است کمیته‌هایی به صورت جداگانه برای بررسی وضعیت پروژه‌های اقتصاد مقاومتی ناتمام و راکد با حضور مدیران دستگاه‌های ذی ربط تشکیل شود. به گزارش همشهری چگنی از تشکیل ۵ گروه برای بررسی وضعیت اجرای پروژه‌های مختلف در شهرستان‌ها و روستاها خبر داد و افزود: آمار و اطلاعات اجرای پروژه‌ها در لرستان شفاف است و اقدامات صورت گرفته از طریق رسانه ملی، خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها و ... در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

احیای ۱۴۰ واحد اقتصادی راکد
«قدرت‌الله ولدی» مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری لرستان هم از احیای ۱۴۰ واحد اقتصادی راکد در لرستان خبر داد و گفت: تاکنون 140 واحد راکد در لرستان احیا شده که راستی آزمایی در این زمینه صورت گرفته و مستندات این واحدها نیز موجود است.

افزایش اعتبارات سدسازی در لرستان
استاندار لرستان هم در این جلسه از رشد ۷۰ تا ۸۰ درصدی اعتبارات سد‌سازی از سوی وزارت نیرو در استان خبر داد و گفت: در دولت تدبیر و امید با اعتبارات خوب وزارت نیرو ۳ سد در لرستان بهره برداری شد.
«هوشنگ بازوند» درباره اظهار نظرها در مورد پروژه‌های در حال اجرای استان هم عنوان کرد: خیلی از پروژه‌ها در حال فعالیت هستند و علی‌رغم اینکه پس از چندین سال تعطیلی دوباره فعال ‌شده‌اند اما برخی‌ها از عدم فعالیت آن‌ها سخن می‌گویند. به عنوان مثال کارخانه فولاد ازنا پس از چندین سال تعطیلی در حال حاضر فعال و بیش از 200 نفر نیرو  در آن مشغول کار هستند و همچنین مواد غذایی گهر نیز پس از سال‌ها تعطیلی فعالیت خود را آغاز کرده ولی برخی‌ها تمایل و باور به اجرایی شدن این واحدها ندارند. باید اطلاع‌رسانی در این راستا صورت بگیرد و خبرنگاران استان از پروژه‌های احیاشده استان بازدید و این موضوعات را منعکس کنند.

اجرای ۵۴ پروژه اقتصاد مقاومتی در دلفان
«جعفر طولابی» فرماندار دلفان نیز از اجرای ۵۴ پروژه اقتصاد مقاومتی در این شهرستان خبر داد و گفت: این پروژه‌ها توسط ۱۷ دستگاه اجرایی با ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار امسال و سال آینده عملیاتی می‌شوند. فرماندار دلفان با اشاره به اینکه این طرح‌ها شامل ۴۱ طرح عمرانی، ۱۲ طرح اقتصادی و یک طرح فرهنگی است، افزود: از مجموع این طرح‌ها ۲۰ پروژه تکمیل و بهره‌برداری شده است که شامل ۳۷ درصد کل طرح‌ها می‌شود. ۱۱ پروژه نیز دارای پیشرفت بیشتر از برنامه پیش‌بینی شده هستند و ۲۰ درصد کل پروژه ها را بر می‌گیرند. وی با بیان اینکه ۶ پروژه اقتصاد مقاومتی اجرا نشده‌اند که معادل ۱۱ درصد کل پروژه‌ها می شود، بیان کرد: عملیات اجرایی ۵ پروژه نیز در دستور کار است. ۱۲ پروژه اقتصاد مقاومتی شهرستان دلفان که معادل ۲۲ درصد کل پروژه‌ها است راکد هستند و در مجموع اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در دلفان ۵۷ درصد جلوتر از برنامه زمانبندی شده است.

آمار خلاف واقع نداده‌ایم
همچنین معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: در دولت تدبیر و امید آمار خلاف واقع نداده‌ایم و مستندات لازم در این رابطه نیز وجود دارد. « محمد اصلانی» با اشاره به اینکه هرچه به سمت انتخابات پیش می‌رویم فضای تشویش افکار عمومی و نشر اکاذیب افزایش می‌یابد، اظهار کرد: این آمادگی وجود دارد که هر پروژه ای را که دوستان احساس می‌کنند آمار خلاف واقع در رابطه با آن داده شده را ببینند و بررسی کنند.
وی با تاکید بر اینکه تا صددرصد مطمئن نشویم یک پروژه تکمیل می‌شود آن را اعلام نمی‌کنیم، افزود: اگر افراد خواستند مستندات پیرامون اجرای پروژه‌ها و آمار وجود دارد و می‌توانند آن‌ها را بررسی کنند. اصلانی با اشاره به اینکه در برنامه‌های دهه فجر نیز آمار و اطلاعات پروژه‌ها را تا مطمئن نشویم که هیچ اشکالی در آنها وجود ندارد اعلام نخواهیم کرد، گفت: نشر اکاذیب و ناامید کردن مردم درست نیست و باید آنچه که حقیقت دارد را بیان کنیم.

بهره‌برداری ساختمان پارک علم و فناوری  تا پایان ماه
«محمودرضا شاکرمی» رئیس پارک علم و فناوری لرستان در ستاد اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه احداث ساختمان اداری پارک علم و فناوری استان ۹۷ درصد پیشرفت دارد، اظهار کرد: این پروژه تا پایان بهمن ماه سال جاری افتتاح می‌شود. وی با اشاره به اجرای ۸ پروژه اقتصاد مقاومتی در پارک علم و فناوری گفت: ایجاد مرکز شکوفایی خلاقیت کوهدشت با همکاری دانشگاه لرستان یکی از این پروژه ها بوده که آماده بهره برداری است. شاکرمی با بیان اینکه ایجاد مرکز رشد الیگودرز نیز از دیگر پروژه های اقتصاد مقاومتی این نهاد است، بیان کرد: مجوز این مرکز گرفته شده و عملیات اجرایی آن آغاز شده است.وی با اشاره به اینکه مرکز رشد دورود از دیگر پروژه‌های اقتصاد مقاومتی بوده که ۵۰ درصد پیشرفت دارد، افزود: راه‌اندازی مرکز شکوفایی و خلاقیت سلسله از دیگر پروژه های اقتصاد مقاومتی پارک علم و فناوری لرستان است. شاکرمی ادامه داد: مرکز شکوفایی و خلاقیت شهرستان پلدختر نیز در قالب پروژه های اقتصاد مقاومتی دیده شده و امیدواریم با تهیه ساختمان آن تجهیزات را مستقر و ساختمان را افتتاح کنیم.
 
 
انتهای پیام/
منبع: همشهری
 
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات