در گفت‌وگو با حجت‌الاسلام خاکباز تشریح شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان با اشاره به آغاز طرح توسعه آستانه امامزاده احمد پلدختر از سال گذشته، به زاویای مختلف ادامه توسعه این طرح پرداخت.

به گزارش لرستان خبر، امامزاده احمد امامزاده‌ای در جنوب پلدختر و میان دو استان ایلام و لرستان واقع شده است، در ارتفاعی حدودا 1600 متر در نوک قله کبیر کوه، صبح علی‌الطلوع و قبل از طلوع آفتاب با طی مسافت حدود پنج کیلومتر از پاعلم از خودروها پایین می‌آیم و تجهیزات لازم از جمله خورد و خوراک را بر می‌داریم، تا با عبور از پرتگاه‌های خطرناک و طی مسیری سنگلاخی از هفت کوه عبور کنیم، چهار تا پنج ساعت طول می‌کشد تا خود را با پای پیاده به بالای کوه برسانیم و به زیارت بقعه امامزاده احمد مشرف شویم.

اما امروز با گذشت حدود هفت سال جاده دسترسی به این مکان زیارتی ماشین‌رو شده و آسفالت است و علاقه‌مندان به این امامزاده راحت می‌توانند به زیارت ایشان مشرف شوند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان در خصوص امامزاده احمد پلدختر گفت: طرح توسعه امامزاده احمد پلدختر طی چند سال گذشته آغاز شده و هم اکنون نیز ادامه دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی خاکباز اظهار داشت: ساخت اصل بقعه مبارکه این امامزاده در سال 90 و 91 با تلاش و کوشش همه عزیزان و خیرین به بهره‌برداری رسیده است.

 وی افزود: ساخت 30 زائرسرا در اطراف این امامزاده یکی دیگر از تلاش‌های صورت گرفته طی این چند ساله گذشته است که هم اکنون 30 باب زائرسرا در اطراف این امامزاده احداث شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان گفت: یکی دیگر از طرح‌های توسعه این امامزاده جاده دسترسی بوده که توسط خیر نیکونام مرحوم حاج علیرضا دریکوند و سایر خیرین به طول 12 کیلومتر احداث شده است که این خود بخش مهمی از مشکلات این امامزاده را حل کرده است.

وی یادآور شد: برق این امامزاده تاکنون به صورت موتوری تامین شده، اما از این به بعد دیگر برق آن به صورت دائم با حمایت‌های خیر دکتر عزیزی و فریدون خودنیا مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان تامین می‌شود که جا دارد، از این خیرین تقدیر و از مهندس کردی مدیرعامل شرکت برق توانیر و مهندس فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس و نماینده مردم اندیمشک در مجلس که در این رابطه تلاش‌های فراوانی داشتند، تقدیر کنیم.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه لرستان از آبرسانی و گازرسانی به این امامزاده در اواخر اسفند ماه امسال خبر داد و گفت: عملیات اجرایی آبرسانی و گازرسانی به این امامزاده از آخر اسفند آغاز می‌شود.

بر اساس این گزارش در حال حاضر با تلاش اداره کل اوقاف و امور خیریه لرستان طرح توسعه امامزاده‌های لرستان در سراسر لرستان چند سالیست، در حال انجام است که جای تقدیر دارد.

انتهای پیام/

منبع: فارس

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات