دبیرستاد بزرگداشت مقام معلم در لرستان:

دبیر سی و سومین ستاد بزرگداشت مقام معلم آموزش و پرورش لرستان گفت: ۲۲۱ معلم برگزیده در سطوح مناطق و شهرستان‌ها، استان و کشور تا پایان فروردین ماه در لرستان معرفی می‌شوند.

به گزارش لرستان خبر، خیرالله خیرایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به بررسی 800 پرونده معلم برگزیده در مناطق و شهرستان‌های لرستان اظهار داشت: 221 معلم برگزیده در سطوح مناطق و شهرستان‌ها، استان و کشور تا پایان فروردین ماه معرفی می‌شوند.

 وی افزود: معلمان برگزیده در هشت گروه آموزگار، معاون، مدیران، دبیر، دبیر تربیت بدنی، مشاور، مراقبان سلامت و مربی پرورشی ارزیابی می‌شوند.

 دبیرسی و سومین ستاد بزرگداشت مقام معلم آموزش و پرورش لرستان  به  ابلاغ شیوه‌نامه انتخاب معلمان برگزیده به مناطق و شهرستان‌های لرستان اشاره کرد و گفت: در این دوره با رویکرد بومی و منطقه‌ای و اولویت شایستگی‌های علمی، پژوهشی، حرفه‌ای و معرفتی 200 معلم برگزیده شهرستانی و منطقه‌ای، 20 معلم برگزیده استانی و یک معلم برگزیده کشوری  انتخاب و در هفته  بزرگداشت مقام معلم مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

خیرایی عنوان کرد: کار تشکیل ستاد و بررسی پرونده‌های معلمان برگزیده در سطح مناطق و شهرستان‌ها تا 18فروردین ماه ادامه دارد و سپس تا 20 فروردین ماه 20معلم برگزیده استانی مشخص می‌شوند.

 وی زمان بررسی و معرفی معلم برگزیده کشوری را 25 فروردین ماه اعلام و تصریح کرد: نهایتاً تا پایان فروردین ماه 221معلم برگزیده استان لرستان معرفی می‌شوند.

 خیرایی کار در آموزش و پرورش را یک نوع سرمایه گذاری   خواند و بیان کرد: در قرن 21 کشورها به‌ واسطه ذخایر زیرزمینی‌ به‌ عنوان کشور برتر شناخته نمی‌شود بلکه در تولید دانش، مقالات و اختراعات است که کشورها با هم به  رقابت خواهند پرداخت .

دبیر سی و سومین ستاد بزرگداشت مقام معلم آموزش‌ و پرورش لرستان عنوان کرد: در چشم‌انداز 20 ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز تأکید شده که ایران باید در سال 1404 مقام نخست تولید دانش خاورمیانه را داشته باشد.

خیرایی با عنوان اینکه ویژگی‌های تعلیم و تربیت در قرن 21 بر چهار ستون استوار است تصریح کرد: یادگیری برای چگونه یادگرفتن، یادگیری برای زیستن، یادگیری برای با هم زیستن و یادگیری برای عمل کردن چهارستون مهم تعلیم و تربیت است.

وی خاطرنشان کرد: در سی و سومین دوره انتخاب معلمان برگزیده، معیارهای بومی و حرفه‌ای مدنظر قرار گرفته است که بر پایه روش‌های تدریس، دانش معرفتی ، روانشناسی تربیتی و فناوری آموزشی استوار است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات