«علی دادور» قرقبان 42 ساله کوهرنگی حین انجام وظیفه از سوی خرس وحشی در منطقه مهلوستان و در کوه «یکه»، از ناحیه دست، ران و سینه زخمی شد. نیروهای امداد و نجات لرستان بلافاصله با بالگرد اعزامی از استان لرستان به منطقه رفتند که به دلیل سخت گذر بودن منطقه و تاریکی در شب موفق به فرود و انتقال فرد مصدوم نشدند.

 به گزارش لرستان خبر، نیروهای امداد و نجات لرستان بلافاصله با بالگرد اعزامی از استان لرستان به منطقه رفتند که به دلیل سخت گذر بودن منطقه و تاریکی در شب موفق به فرود و انتقال فرد مصدوم نشدند.

پس از آن تیم پزشکی هلال احمر با پای پیاده به محل حادثه رفتند و به همراه تعدادی از نیروهای بومی فرد مصدوم را به درون یک غار منتقل و اقدامات اولیه امدادی را بر روی وی انجام دادند. پس از انجام اقدامات درمانی اولیه قرقبان زخمی با بالگرد به فرودگاه شهرکرد و سپس به بیمارستان آیت الله کاشانی انتقال داده شد.

۲۰ قرقبان محلی حفاظت از منطقه حفاظت شده مهلوستان را که گونه نادر کرفس کوهی در آن رشد می کند، بر عهده دارند تا ضمن حفظ این گونه نادر و تکثیر بذر آن، از این منطقه حفاظت شود. منطقه مهلوستان در نقطه مرزی الیگودرز در لرستان و سرآقا سید در 190 کیلومتری شهرکرد، مرکز استان چهارمحال و بختیاری واقع است.

 

انتهای پیام/

منبع: همشهری

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات