رئیس کل دادگستری استان لرستان گفت: تعلیق پروژه های عمرانی موجب تضییع حقوق عمومی است و باید هر چه سریعتر وضعیت مبهم زیرگذر بلوار بهارستان تعیین و تکلیف شود.

به گزارش لرستان خبر، رییس کل دادگستری لرستان طی نامه ای سازمان بازرسی را مأمور کرد فورا" علت توقف اجرای پروژه زیرگذر بلوار بهارستان خرّم آباد را بررسی و تخلفات صورت گرفته را که موجب ایجاد معضلات ترافیکی در این مسیر شده است را گزارش تا با قاطعیت با متخلفان برخورد و موانع موجود برطرف نماید.

 

رییس شورای قضایی استان تاکید کرد: عدم تأمین منابع مالی و یا تأخیر در پرداخت نباید موجب تعلیق اجرای مفاد پیمان باشد و پیمانکار مکلف است در اسرع وقت نسبت به تکمیل پروژه اقدام نماید زیرا حقوق عمومی مردم با ایجاد گره های ترافیکی چندین ماهه ضایع گردیده و علاوه بر زیان بر بیت المال سبب اتلاف انرژی و ایجاد مزاحمتهای فراوان ونارضایتی عمومی گردیده است.

 

این مقام ارشد قضایی استان عنوان کرد: باید موانع پروژه زیرگذر بهارستان که در واقع شریان اصلی شهر بوده و مسیر پرترددی است، هر چه سریعتر برطرف شود.

 

بدری اظهار کرد: از شهرداری انتظار می رود بررسی این مهم را در دستورکار فوری خود قرار دهد تا در صورت هر گونه تخلف از طرف پیمانکار نسبت به خلع ید از پیمانکار و اخذ هزینه ها و همچنین واگذاری پروژه به پیمانکاران خوش سابقه و توانمند برای تکمیل پروژه اقدامات لازم را انجام دهد.

 

وی ادامه داد: در این خصوص دادستان مرکز استان نیز بایستی با پیگیری امور در جهت تسریع در انجام تحقیقات و الزام مقامات مسئول برای انجام تعهدات مدیران دولتی و غیر دولتی با هرگونه کوتاهی و قصور برخورد جدی نمایند.

 

رییس کل دادگستری استان لرستان تاکید کرد: پروژه هایی که اجرای انها با زندگی روزمره سروکار دارد باید با فوریت و بدون اتلاف وقت به اتمام برسد، تعلیق و تعطیلی این طرحها موجب تضیع حقوق عمومی و نارضایتی شهروندان می شود.

 

بدری اظهار کرد: نهادهای نظارتی مکلفند این قبیل تخلفات را به مراجع ذیربط گزارش و سوابق تخلفات شرکتهای پیمانکاری که در اجرای پروژه های زیر بنایی تعلل می ورزند ثبت، تا صلاحیت این شرکتها مورد بازنگری قرار گیرد.

 

 

 

انتهای پیام/

منبع: سفیر افلاک

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات