مدیرعامل شرکت زاگرس خودرو(عظیم خودرو) گفت: گلایه داریم که دولت، وزرا و مسئولان متفاوتی از کنارشان رد شدیم و ما را ندیدند.

به گزارش لرستان خبر، رضا عظیمی با اشاره به اینکه در خردادماه ۹۵ قرارداد خود را با زاگرس خودرو نوشتیم و در شهریور ماه ۹۵ آن را تحویل گرفتیم، اظهار داشت: در ابتدا با شرکت پروتون وارد مذاکره شدیم و متاسفانه لاین آنها به طرف سایپا جهت گیری شد و به همین دلیل اعتراض خود را به وزارت صنایع اعلام کردیم و خوشبختانه با همکاری صورت گرفته طی یک تا دو ماه گذشته پروتون به طرف ما برگشت.

وی با بیان اینکه اما مذاکرات ما با شرکت پروتون با کیفیت سابق نبود، تصریح کرد: این ناهماهنگی بین شرکت های خودرو سازی بوده که این فرصت را کمرنگ کرده است.

مدیرعامل شرکت زاگرس خودرو با اشاره به اینکه در بهمن ماه ۹۵ با شرکت فوتون و یک شرکت دیگر وارد مذاکره شدیم و قرارداد را نهایی کردیم که در این رابطه ۵ محصول در اواخر بهار نهایی می شود و به تولید می رسیم، گفت: تا پایان ۹۶ با ۵ محصول و تنوع پیکاب و سواری و ... به تولید می رسیم.

عظیمی با بیان اینکه زاگرس خودرو از سال ۸۹ محصولی برای تولید نداشته و به صورت پیمانکاری با دیگر شرکت های خودرو سازی کار کرده است، تصریح کرد: در این کارخانه ۱۰۰۰ نفر شاغل بوده که طی ۷ تا ۸ سال این تعداد به ۱۰۰ نفر کاهش یافته است.

وی در رابطه با موضوع تعطیلی کارخانه زاگرس خودرو ادامه داد: گلایه داریم که دولت ها، وزرا و مسئولان متفاوتی از کنارشان رد شدیم و ما را ندیدند و الان نزدیک انتخابات شده و از ما استفاده ابزاری می کنند.

مدیرعامل شرکت زاگرس خودرو تصریح کرد: شرایط این کارخانه بدتر نشده و مباحث مطرح شده شایعه است.

وعده وزیر صنعت برای فعالیت کارخانه

این سخنان رضا عظیمی در حالی مطرح می شود که جلسه بررسی مشکلات واحد صنعتی زاگرس خودرو بروجرد که این روزها خبر تعطیلی آن به سر خط رسانه های مختلف رفته است، عصر امروز پشت درهای بسته و بدون حضور خبرنگاران برگزار شد.

این جلسه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار لرستان و مدیرعامل کارخانه زاگرس خودرو و بدون حضور خبرنگاران برگزار شد.

پس از اتمام جلسه نیز محمدرضا نعمت زاده در پاسخ به خبرنگار مهر گفت: نتیجه جلسه این بود که ما همه باید کمک کنیم تا دوباره کارخانه شروع به فعالیت کند.

بر اساس این گزارش، زاگرس خودرو یکی از شرکت‌ها و کارخانه‌های خودروسازی در ایران بود که در زمینه مونتاژ اتومبیل فعالیت داشت. کارخانه زاگرس خودرو در بخش اشترینان شهرستان بروجرد و در سه راهی بروجرد - ملایر - نهاوند قرار گرفته‌است و از سال ۱۳۷۵ شروع به فعالیت کرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم آباد به عنوان مسئول پارلمان بخش خصوصی پیش از این گفته بود: مشکل چندانی از تولید و صنعت استان رفع نشده و آنچه صورت گرفته موجب حرکت و تغییر چشمگیری در این حوزه نشده است.

 

انتهای پیام/

منبع: مهر

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات