مراسم "ترحیم تولید ملی" که توسط دانشجویان بسیجی دانشگاه لرستان تدارک دیده شده بود با برخورد تند مسئولان این دانشگاه مواجه شد.

به گزارش لرستان خبر، همه‌چیز برای مراسم "ترحیم" مهیا می‌شود. شمع، خرما، پارچه مشکی و کاغذنوشته‌های تسلیت، فقط باید منتظر حضور میهمانان بود تا در عزای از دست دادن سرمایه‌های عظیم مملکت به سوگ نشست.

بساط  مراسم تحریم توسط دانشجویان دانشگاه لرستان پهن می‌شود تا جوانان برای خاموشی چراغ کارخانجات کشور به سوگ بنشینند؛ کارخانجاتی که روزی با رونق‌شان چرخ زندگی بسیاری از کارگران می‌چرخید اما اکنون با رکود و تعطیلی امیدهای زیادی ناامید و سفره‌های زیادی خالی شده است.

مراسم ختم کارخانجاتی که توسط دانشجویان برپا می‌شود ساعتی نمی‌گذرد که با بی‌مهری مسئولان دانشگاه ختم و کاغذنوشته‌های تسلیت پاره و نقش بر زمین می‌شود! آری این مراسم این‌گونه ختم می‌شود اما هیچ‌گاه یاد انبوه کارگران از کار بیکارشده و یاد کارخانجات تعطیل‌شده‌ای مانند زاگرس خودروی بروجرد، قند فریمان، فولاد سهند، سیمان ایلام و پلی‌اکریل اصفهان و... از اذهان پاک نمی‌شود و یادمان باشد که اینجا فقط شعار "آزادی اندیشه" عَلَم می‌شود!!

برخورد مسئولان دانشگاه لرستان با مراسم تحریم تولید ملی

محمد یاسینی جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: مراسم "تحریم تولید ملی" برنامه‌ای بود که روز گذشته از سوی دانشجویان بسیجی دانشگاه لرستان در محوطه این دانشگاه تدارک دیده شد تا یادآور انبوه کارخانجات تعطیل‌شده کشور باشد.

وی افزود: با همکاری دانشجویان و بدون کوچک‌ترین هزینه مالی از دانشگاه بساط این مراسم در محوطه دانشگاه چیده شد اما ساعتی نگذشته بود که برخی از مسئولان دانشگاه باخبر شدند و سراسیمه برای جمع کردن اسباب این مراسم حضور یافتند.

برخورد تند مسئولان و پاره‌کردن کاغذنوشته‌های تسلیت

جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان عنوان کرد: با آمدن مسئولان کاغذنوشته‌های تسلیت کارخانجات پاره و وسایل جمع شد و با این سؤال که "این برنامه بر چه‌اساسی بوده و چرا گرفته شده؟" مراسم را با تندخویی ختم کردند.

وی بیان کرد: شبیه همین مراسم را دانشجویان دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه تهران، بوشهر، کاشان، سیستان و بلوچستان و یزد بدون هیچ مشکلی  برگزار کردند اما متأسفانه در دانشگاه لرستان با آن برخورد شد.

یاسینی به هشدار مسئولان برای برگزاری این مراسم اشاره کرد و گفت: هدف از اجرای این مراسم روشنگری دانشجویان بود تا بدانند چنین فضایی وجود دارد و بدانند که چه‌بسیار کارخانه‌هایی تعطیل و چه‌بسیار کارگرانی از کار بیکار و چه‌بسیار خانواده‌هایی بی‌خانمان شده‌اند.

 وی تصریح کرد: این مراسم توسط دانشجویانی بی‌نام‌ونشان تدارک دیده شد که این‌گونه با آن برخورد شد اما جای سؤال است که؛ چرا برخی از عوامل فتنه به استان دعوت شده و با حضور آنها برنامه برگزار می‌شود! آیا کار آنها تبلیغات علنی نبوده است و اعلام کارخانه‌های تعطیل مشکل‌دار شده است؟!

روشنگری برای تعطیلی 25 کارخانه کشور

وی اظهار داشت: هدف از این برنامه تنها روشنگری بود نه له یا علیه دولت و شخصی اما متأسفانه با فضای امنیتی مواجه شد.

یاسینی افزود: کاغذهای پاره‌شده لیست 25 کارخانه تعطیل‌شده کشور بود که حدود 12 کارخانه آن مربوط به کارخانه‌های راکد و تعطیل‌شده استان لرستان بود.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات