سرپرست معاونت صنایع دستی اداره میراث فرهنگی لرستان:

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره میراث فرهنگی لرستان گفت: بیمه صنعتگران زیرمجموعه بیمه قالیبافان است.

به گزارش لرستان خبر،  باباحسینی، سرپرست معاونتصنایع دستی میراث فرهنگی لرستان گفت: بیش از ۸۰ هزار نفر به صورت غیرمستقیم با رشته‌هایصنایع دستی در ارتباط هستند.

وی افزود: در گذشته برای بیمه افراد شاغل در رشته‌های صنایع دستی آن‌ها را به اداره کل فنی و حرفه‌ای معرفی و بعد از آزمون و گرفتن کارت مهارت برای بیمه بهتأمین اجتماعی معرفی می‌شدند.

باباحسینی گفت: جدیدترین مصوبه‌ای که مجلس داشته در راستای تسهیل شرایطبیمه فعالان صنایع دستی بوده است و برای بیمه این افراد لازم نیست که به اداره کل فنی و حرفه‌ای معرفی شوند.

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره میراث فرهنگی لرستان افزود: در گذشته صنعتگران زیرنظر بیمه قالیبافان قرار می‌گرفتند، اما اکنون فعالان رشته‌های صنایع دستی مستقیماً از اداره کل میراث فرهنگی به تأمین اجتماعی معرفی می‌شوند.

وی گفت: طبق این مصوبه ۵۰ هزار نفر از هنرمندان صنایع دستی کشور مستقیماً از سوی سازمان میراث فرهنگی به تأمین اجتماعی معرفی می‌شوند.

باباحسینی با اشاره به مراسم تجلیل از فعالان حوزه صنایع دستی نیز گفت: این کار در دو فاز انجام می‌شود که در ابتدا از خوشه استان قم بازدید به عمل آمده و بعد طی مراسمی در دهه اول مرداد ماه جاری از آنان تجلیل می‌شود.

انتهای پیام / 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات