نماینده ولی‌فقیه در لرستان:

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد تأکید کرد: محور آزادی قدس شریف ایران و جبهه مقاومت است.

به گزارش لرستان خبر، آیت‌الله سید احمد میرعمادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم‌آباد در مصلای الغدیر این شهر در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی به سالروز شهادت شهید دستغیب اشاره کرد و اظهار داشت: این شهید بزرگوار مجسمه تقوا و از حامیان سرسخت ولایت بود.

با چالش جدی فرهنگی مواجه هستیم

وی با اشاره به اینکه شهید دستغیب فردی زاهد و باتقوا بود، عنوان کرد: ایشان در عمل پیرو ولایت بودند و ولایت‌فقیه را قبول داشتند.

 نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد بیان داشت: ایشان فرمودند که هر کس امام زمان(عج) را قبول داشته باشد باید ولایت‌فقیه را نیز قبول داشته باشد.

آیت‌الله میرعمادی تأکید کرد: نماز جمعه به خون شهدای محراب معطر است و اگر امروز در ۹۰۰ نقطه نماز جمعه اقامه می‌شود به خاطر ریختن خون شهدایی مانند شهید دستغیب است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان داشت: مقام معظم رهبری همواره از این شورا انتظاراتی دارند و در هر دوره که حکم این شورا را تمدید می‌کنند بر انتظارات خود از این شورا نیز تأکید می‌کنند.

 نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد بابیان اینکه متأسفانه آن‌گونه که باید شورای عالی انقلاب فرهنگی به وظیفه خود عمل‌نکرده است، گفت: امروز ما با چالش جدی فرهنگی مواجه هستیم.

آیت‌الله میرعمادی با تأکید بر اینکه باید در سیاست‌گذاری‌های فرهنگی قدم‌های والایی برداشته شود، بیان داشت: اما متأسفانه سیاست‌گذاری فرهنگی کشور دچار مشکل است.

وی بر ضرورت پیگیری مطالبات فرهنگی و ... از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد.

پیروزی جبهه مقاومت با مرگ علی عبدالله صالح

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان ارشد نیروهای مسلح و برگزیدگان جشنواره مالک اشتر اظهار داشت: رهبری در این دیدار به توانمندی‌های دفاعی کشور اشاره کردند و فرمودند که ایران اسلامی امروز ازنظر دفاعی توانمندترین کشور در دنیا است.

 نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد با تأکید بر اینکه ایران اسلامی ازنظر دفاعی مستحکم است، گفت: در ۴۰ سال گذشته دشمنان در پی این بودند که سد دفاعی ایران اسلامی را بشکنند اما هیچ‌گاه نتوانستند.

آیت‌الله میرعمادی  با تأکید بر اینکه امروز ما نیازمند نیروهایی مانند مالک اشتر هستیم، عنوان کرد: مالک اشتر شخصی بود که در راه ولایت و در عمل، فکر و اندیشه مستحکم بود و این در حالی است که بعضی افراد امروز ازنظر فکر، اندیشه و عمل با ولایت انحراف دارند.

وی تأکید کرد: ما امروز به نیروهایی مانند مالک اشتر نیازمند هستیم تا مستحکم بایستند و در رأی، عمل و اندیشه آن‌ها تزلزل ایجاد نشود.

 نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خبر خوش مرگ علی عبدالله صالح رئیس‌جمهور سابق یمن ادامه داد: این امر پیروزی دیگری برای جبهه مقاومت اسلامی بود و خدا را شاکریم که شاهد سرنگونی دیکتاتورهای حاکم در منطقه هستیم.

آل سعود در جنایت‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی سهیم است

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به سرنگونی دیکتاتورهای دیگر در منطقه مانند صدام، حسنی مبارک و قذافی بیان داشت: خداوند زمینه صدور انقلاب اسلامی ایران را فراهم کرده و به‌زودی نیز شاهد نابودی آل سعود در منطقه خواهیم بود.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدام نابخردانه رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر معرفی قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی گفت: همچنین رئیس‌جمهور آمریکا دستور داد که سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس شریف انتقال پیدا کند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد با تأکید بر اینکه این حرکت و اقدام آمریکا دهن‌کجی به جهان اسلام بوده است، تصریح کرد: این امر موجب شد تا احساسات پاک مسلمانان جریحه‌دار شود.

آیت‌الله میرعمادی با بیان اینکه برخی کشورهای منطقه که به دنبال علنی کردن روابط با رژیم صهیونیستی بودند باید از این اتفاق درس عبرت بگیرند، گفت: یقیناً این کشورها ازجمله آل سعود و امارات و بعضی دیگر از کشورها در این جنایت تاریخی سهیم هستند چراکه عربستان دنباله‌رو آمریکا در خاورمیانه است.

وی با اشاره به شکست داعش بیان داشت: آمریکا به دنبال جنگ و درگیری در بین مسلمانان است و برخی از کشورها به دنبال این هستند که فضایی امن برای اسرائیل در منطقه ایجاد کنند.

آل سعود جاده‌صاف‌کن نقشه‌های آمریکا در منطقه است

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد با تأکید بر اینکه آل سعود و آل بحرین نقشه آمریکا را دنبال می‌کردند، افزود: حال امروز این کشورها باید پاسخگو باشند؛ چراکه آل سعود جاده‌صاف‌کن نقشه‌های آمریکا در منطقه است و این در حالی است که از اتفاق اخیر به‌دروغ اظهار تأسف کرده است و هیچ‌گونه اقدام عملی در این رابطه انجام نداده است.

آیت‌الله میرعمادی در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه اعلام قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی نشانه ضعف، عجز و نابودی آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه است، ادامه داد: آمریکا و رژیم صهیونیستی منفور هستند و این‌ها به دنبال اجرای نقشه نیل تا فرات هستند اما باید بدانند که فلسطین پاره تن مسلمانان است و بیت‌المقدس قبله‌گاه مسلمانان است.

وی تأکید کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی باید بدانند که فلسطین سرزمین اسلامی مسلمانان است و برای همیشه نیز سرزمین اسلامی خواهد ماند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد در بخش دیگری از سخنان خود بابیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند که رژیم صهیونیستی تا ۲۵ سال دیگر در منطقه نابود خواهد شد، گفت: این اقدام رئیس‌جمهور آمریکا موجب شد که تمام مسلمانان دنیا متوجه فلسطین شوند و این اقدام را محکوم کنند.

محور آزادی قدس شریف ایران است

آیت‌الله میرعمادی با تأکید بر اینکه با این اقدام بار دیگر فلسطین بر روی زبان‌ها افتاد، گفت: این امر موجب شد که همه بدانند رژیم صهیونیستی متجاوز است.

وی با اشاره به اینکه کشورهای اروپایی این اقدام را محکوم کردند و اعلام کردند که رژیم صهیونیستی متجاوز است، تصریح کرد: این در حالی است که کشورهای عربی باید خجالت بکشند که از این اقدام آمریکا حمایت کردند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد با تأکید بر اینکه با این اقدام رئیس‌جمهور آمریکا ماهیت پلید رژیم صهیونیستی آشکار شد، افزود: امروز مقاومت اسلامی در منطقه شکل‌گرفته است و محور آزادی قدس شریف ایران و جبهه مقاومت است.

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به ایجاد گروه‌های اسلامی مانند حزب‌الله در لبنان، انصار الله در یمن، فاطمیون و زینبیون در سوریه، مدافعان حرم و سپاه قدس در منطقه بیان داشت: همه این جبهه‌های مقاومت منتظر فرمان مقام معظم رهبری هستند.

وی با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری فرمودند که ما ابتدا موعظه و نصیحت می‌کنیم و به آن‌ها می‌گوییم که از درگیری، فتنه و آشوب دست‌بردارند، گفت: ایشان فرمودند اگر آمریکا و رژیم صهیونیستی از این اقدامات خود دست برندارند روش دیگری برای آن‌ها به کار گرفته می‌شود و با ایستادگی و مقاومت جبهه مقاومت اسلامی شاهد محو و نابودی رژیم صهیونیستی خواهیم بود.

منبع: مهر

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات