مدیرکل مدیریت بحران لرستان:

مدیرکل مدیریت بحران لرستان از توقف عملیات جستجوی کوهنوردان مشهدی مفقود شده در اشترانکوه به دلیل سرما و تاریکی هوا خبر داد.

به گزارش لرستان خبر، رضا آریایی با اشاره به جان باختن ۲ کوهنورد مشهدی و مفقود شدن ۷ کوهنورد دیگر در ارتفاعات اشترانکوه اظهار داشت: به دلیل سرمای زیاد و تاریکی هوا عملیات جستجو در منطقه متوقف شده است.

وی بیان کرد: به محض روشن شدن هوا و با توان بیشتر عملیات جستجو ادامه خواهد یافت.

بر اساس این گزارش، این احتمال داده می شود که اجساد مفقودین حادثه نیز در همان محل پیدا شدن دومین جسد باشند اما تاکنون خبری در این رابطه نیست.

اطلاعات به دست آمده از منابع میدانی حاکی از آن است که جسد کوهنورد دوم در نزدیکی جان پناه دوم در اطراف منطقه «کله جنون» ارتفاعات اشترانکوه، پیدا شده که بر اثر سقوط بهمن در زیر برف گرفتار شده است.

بنابراین گزارش ۱۴ نفر کوهنورد مشهدی که برای صعود به ارتفاعات اشترانکوه- آلپ ایران- عازم منطقه شده بودند دچار حادثه شدند. این کوهنوردان به‌رغم اعلام هواشناسی مبنی بر شرایط نامساعد جوی با همراهی یکی از کوهنوردان الیگودرزی راهی منطقه می‌شوند که متأسفانه در ادامه مسیر با «بهمن» مواجه شده و از هم فاصله می‌گیرند.

تاکنون دو نفر از اعضای این تیم جان خود را از دست داده است. هفت کوهنورد دیگر نیز مفقود هستند و برخی مسئولان از احتمال مدفون شدن آن‌ها در زیر برف خبر می‌دهند.

«مرتضی غلامپور» هویت جسد پیدا شده در میان برف ها است. این کوهنورد مشهدی دارنده نشان «پلنگ برفی» است.

یکی دیگر از کوهنوردان به هویت «علیرضا عامری» ۲۳ ساله نیز پیش از این براثر سرمازدگی جان خود را از دست داده است./ مهر

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات