علی علیزاده در کانال تلگرام خود نوشت: سعید جلیلی را یک سالی است دنبال می کنم، آرام و بی‌صدا و به دور از هیاهوهای تبلیغاتی و ژورنالیستی دارد «کار» می کند.

به گزارش لرستان خبر، علی علیزاده  کارشناس سابق BBC در کانال تلگرام خود نوشت: سعید جلیلی را یک سالی است دنبال می کنم، آرام و بی‌صدا و به دور از هیاهوهای تبلیغاتی و ژورنالیستی دارد «کار» می کند.

در بسیاری از مسائل با نگاه او همسو نیستم اما نگاهش به مسائل عمیقا مسلح به درک استعمارستیزانه از روابط بین‌الملل است و آن هم درکی «غیرشعاری» و «آگاه» از روش های نو و امروزی استعمار جدید. 

 در مباحث مربوط به نقد قراردادهای بین‌المللی و همین‌طور مباحث مربوط به «تراریخته» به نظرم بسیار به‌روزتر از بقیه سیاستمداران هر دو جناح ظاهر شده‌است. پیشنهادش برای ایجاد دولت سایه پیشنهاد مترقی و پیشروانه‌ای بود ولی بلافاصله به او انگ و تهمت زدند که میخوهد دولت را تخریب کند. اما او آرام وبی‌صدا رصد و نقد دولت را بر اساس معیارها و ارزشهای انقلاب انجام داده‌است. 

 اینها هیچ کدام به این معنی نیست که او رئیس جمهور موفقی می شد یا خواهد شد  اما به این معناست که او سیاستمدار با پرنسیب و با اصول و اخلاقی است و این اصول را به خاطر چند رای بیشتر و کمتر و کف و سوت حاضران تغییر نمی دهد و به این معناست که نحوه حمله به او در سال 92 و کمپین سیاه‌نمایی از او به شدت «ناعادلانه» و «نامنصفانه» و «سیاه‌کارانه» بود.

اگر به سال 92 برمی‌گشتیم به دلایل بسیاری باز هم به جلیلی رای نمی دادم اما حتما سعی بیشتری می کردم مانع ایجاد تصویر دروغین جو غالب از یکی از سرمایه‌های انقلابی این کشور بشوم. 

جمله‌ای که امروز از او‌ خواندم بهانه‌ای شد این چند جمله را برحسب وظیفه بنویسم. جلیلی گفته است: «اگر بتوانیم همین امروز مشکلی از مشکلات مردم را حل بکنیم ولی به خاطر اینکه دولت دست ما نیست این کار را نکنیم تا بعدا که خودمان قدرت را دست گرفتیم آن مشکل را حل کنیم، این کار نه تنها خیانت بلکه رذالت است.». 

برای آقای جلیلی بعنوان یکی از دیده‌بان‌های صادق دولت آرزوی موفقیت می کنم.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات