واکنش نماینده ولی فقیه در لرستان به حذف «اشهد ان علیا ولی‌الله»:

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با اشاره به حذف عبارت «اشهد ان علیا ولی‌الله» از جزوه احکام دانش آموزان گفت: مسئولان باید این اشتباه را جبران کنند.

به گزارش لرستان خبر، آیت الله سید احمد میرعمادی در بخشی از خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد با اشاره به موضوع حذف «اشهد ان علیا ولی الله» از اذان و اقامه جزوه احکام دانش آموزان اظهار داشت: در این رابطه چند نکته را یادآور می شوم، حذف «اشهد ان علیا ولی الله» یک خطای بزرگ و سنگین و غیرقابل اغماض است؛ چون واقعا با احساسات مذهبی مردم بازی شده است.

وی با بیان اینکه این موضوع باعث رنجش مردم ولایتمدار لرستان شده است، تصریح کرد: مردم لرستان یک دست ولایتمدار و عاشق امیر المومنین(ع) هستند، اینکه این موضوع در لرستان اتفاق افتاده است خطای بسیار سنگینی است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه اولا مسئولان اعلام کردند مسئله سهوی بوده و عمدی در کار نبوده است، ادامه داد: ثانیا مسئولان به صورت رسمی عذرخواهی کردند و سوم اینکه مجموعه کتاب ها را چه در انبار و چه در دست دانش آموزان جمع آوری کردند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه به نظر می رسد آموزش و پرورش بعد از این اتفاق کوتاهی نکرده و آنچه را که لازم بود انجام داده است، تصریح کرد: مسئولان عذرخواهی کردند و اینکه فرهنگ عذرخواهی رواج یابد کار پسندیده ای است، وقتی عذرخواهی شد باید عذر را پذیرفت، نپذیرفتن عذر خلاف دستور اسلام است.

وی با تاکید بر اینکه نکته دیگر اینکه درست است که اشتباه سهوی صورت گرفته و اشتباه سهوی عقوبت ندارد اما نیازمند جبران است، افزود: اینطور نیست که هر اشتباه سهوی قابل اغماض و گذشت باشد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه اگر شخصی سهوی سنگی را زد و به شیشه خانه شما برخورد کرد و شیشه را شکست باید این اشتباه را جبران کند، یادآور شد: اشتباه سهوی حذف «اشهد ان علیا ولی الله» از اذان و اقامه نیز باید جبران شود، باید والدین اطمینان داشته باشند که نسبت به آموزش دانش آموزان شان در مدارس امانت داری می شود و اطمینان پیدا کنند که دیگر چنین اشتباهی اتفاق نمی افتد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه در این مسئله مردم، فرهنگیان و رسانه ها خوب عمل کردند و موضوع را محکوم کردند که جای تقدیر دارد، عکس العمل مناسبی صورت گرفت، تصریح کرد: بقیه امور باید به دستگاه های قانونی ارجاع داده شود، دستگاه های قانونی باید ورود کنند و مسئله را بررسی کنند و منشاء سهو را پیدا کنند و به مردم گزارش دهند.

وی با تاکید بر اینکه درست نیست که دستگاه های ذی ربط می مانند تا مردم عکس العمل نشان دهند و موضوعی را مطرح کنند و سپس وارد موضوع می شوند، ابتدا باید دستگاه ها به موضوع ورود کنند، چرا دستگاه های نظارتی و قانونی زودتر کتاب ها را جمع نکردند، افزود: بسیاری از عوامل در این موضوع سهل انگاری کرده اند؛ آیا باید مسائل را بگذاریم تا مردم اعتراض کنند؟ انتظار این است که مراجع ذی ربط خودشان زودتر موضوع را پیگیری کنند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد خاطرنشان کرد: باید بررسی شود و در این مدت هرکسی که سهل انگاری کرده را شناسایی و برخورد قانونی شود.

انتهای پیام/

 

منبع:مهر

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات