نماینده ولی‌فقیه در لرستان:

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد تأکید کرد: باید خریدهای دولتی در دستگاه‌های استان ایرانی باشد.

به گزارش لرستان خبر، آیت‌الله سید احمد میرعمادی در شورای اداری لرستان در سخنانی بابیان اینکه ماه رجب ماه ولادت سه امام معصوم و عید مبعث است اظهار داشت: امسال ما شاهد آرامش، طمأنینه و دل‌خوشی همه مردم بودیم.

رجب ماه خودسازی و معنویت

وی بابیان اینکه امسال شاهد افزایش مسافران و مهمانان نوروزی در استان بودیم که بسیار چشمگیر بوده و رضایتمندی خوبی مسافران داشتند افزود: از همه‌کسانی که در این ایام نوروز تلاش کردند و این بستر را فراهم کردند تقدیر می‌کنم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد بابیان اینکه امسال آغاز سال شمسی و قمری تقارن یافته با آغاز سال سیر و سلوک معنوی، گفت: بسیاری از علما، عرفا و بزرگان که سال سیر و سلوک دارند ماه رجب را آغاز سال سیر و سلوک قرار می‌دهند، به همین جهت در روایات ماه رجب از یک فضیلت و مزیتی برخوردار است.

آیت‌الله میرعمادی با تأکید بر اینکه ماه رجب به‌عنوان ماه ریزش سرشار از رحمت الهی، خودسازی، معنویت و توشه برداشتن برای زندگی اصلی است، افزود: برکات ماه رجب فراوان است و مهم‌ترین مسئله در این ماه این است که به سمت معنویت گرایش پیدا کنیم.

وی بابیان اینکه دنیا می‌گذرد و همه این ابزار، موقعیت‌ها، مناصب و امکانات از بین رفتنی است اما آنچه برای انسان باقی می‌ماند معنویت است، افزود: در دعاهای ما آمده است که در ماه رجب از خداوند سه چیز را مسئلت کنید، نخست صبر شاکرین، دوم عمل خائفین، سوم یقین عبادت‌کنندگان.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد تأکید کرد: درواقع ماه رجب ماه گرفتن دعوت‌نامه ماه ضیافت الهی (رمضان) است.

مخاطب شعار سال مردم و مسئولان هستند

آیت‌الله میرعمادی در ادامه سخنان خود با اشاره به شعار امسال بیان داشت: اولین اثر این نام‌گذاری حفظ انقلاب و نظام از خطرات دشمن است.

وی با تأکید بر اینکه همچنین با این نام‌گذاری توجه به نقاط حساس کشور جلب می‌شود افزود: اگر این‌همه فشار اقتصادی تأثیر نکرده یا اثر آن ناچیز بوده به دلیل همین توجه دیده بان اصلی نظام یعنی مقام معظم رهبری بوده است که هشدارهای لازم را داد و دشمن فهمید دیده‌بانی در این نظام وجود دارد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد با تأکید بر اینکه باید باور داشته باشیم که به همه مشکلات غلبه می‌یابیم و حل همه مشکلات هم به دست خودمان است تصریح کرد: مشکلات استان را خودمان باید حل کنیم و تمام مشکلات استان قابل‌حل است.

آیت‌الله میرعمادی با تأکید بر ضرورت به‌کارگیری همه توان برای تحقق شعار سال بیان داشت: باید به این مطلب فکر کنیم که سهم من از تحقق شعار سال چه بوده است.

وی با تأکید بر اینکه مخاطب شعار امسال مسئولان و مردم هستند گفت: مسئولان، تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان سه ضلع شعار سال هستند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد بابیان اینکه باید با به‌کارگیری همه تلاش، توان، همت و انگیزه برای تحقق شعار سال حرکت کنیم گفت: وقتی انگیزه و باور باشد امید به حل مشکلات بالا خواهد رفت.

ضرورت استقبال مدیران از طرح «شمیم خدمت»

آیت‌الله میرعمادی بابیان اینکه برخی دائماً آیه یاس می‌خوانند و آینده تاریکی را برای استان می‌بینند گفت: این نشانه این است که خودشان انگیزه و اعتمادبه‌نفس ندارند.

وی بابیان اینکه رهبری همواره آینده درخشانی را برای کشور ترسیم می‌کند و به حمدالله به آن آینده هم ما داریم دسترسی پیدا می‌کنیم گفت: برای تحقق شعار سال هم مردم و هم مسئولین وظایفی دارند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه اولین قدم سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و جهت‌دهی کارها، منابع و اعتبارات به سمت کالای ایرانی است گفت: واقعاً خریدهای دولتی از کالای ایرانی باشد و باید برای استفاده از کالای ایرانی تشویق کنیم و ترغیب کنیم.

آیت‌الله میرعمادی با طرح این سؤال که آیا ما استقلال اقتصادی می‌خواهیم یا نه؟ گفت: ما استقلال سیاسی را خواستیم و به دست گرفتیم و اگر استقلال اقتصادی می‌خواهیم باید به حمایت از کالای ایرانی بپردازیم و هزینه استقلال اقتصادی را بدهیم.

وی بابیان اینکه این امر نیاز به روحیه جهادی، تحمل، تلاش و کار دارد تصریح کرد: طرحی را در نماز جمعه پیاده کردیم که مورد استقبال قرار گرفت و آن «شمیم خدمت» بود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد بابیان اینکه این طرح برای پاسخگویی مستقیم مسئولان به مردم در نماز جمعه بود گفت: جا دارد از مدیرانی که همت کردند از این طرح حمایت کردند و آن را اجرایی کردند تقدیر کنیم.

آیت‌الله میرعمادی بابیان اینکه در اجرای این طرح برخی عزیزان آن اهتمام جدی که باید را نداشته‌اند، یا معاونین و کارمندان خود را می‌فرستند و مردم اعتراض دارند گفت: انتظار داریم شما مدیران این طرح را استقبال کنید و ارتباط مستقیم داشته باشید چراکه دستگاه‌ها می‌توانند خدمات خود را هم ارائه کنند.

انتهای پیام/

 

منبع:مهر

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات