مدیرعامل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا در بازدید از مواکب لرستان:

مدیرعامل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا گفت: به طور کلی فاصله گرفتن از مردمی بودن اربعین نقص اصلی ماست و باید تلاش شود این برنامه ی آینده ساز دنیای اسلام، مردمی بماند.

به گزارش لرستان خبر، سیداحمد عبودتیان در بازدید از مواکب لرستان در شهر نجف در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سرعت درنوردیدن اربعین، سرعت غیرقابل توصیفی است و هر سال در این مسیر به نکات جدیدی می رسیم، اظهار داشت: ما سال اول به صورت تصادفی وارد بحث اربعین شدیم به عبارتی می توان گفت به صورت منفعلانه در اربعین حسینی ورود کردیم؛ در سال های اول مجذوب عراقی ها بودیم و به گونه ای تقلید می کردیم اما سال های بعد به این نتیجه رسیدیم که صدور انقلاب از طریق اربعین صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه جریان اربعین به تعبیر رهبر انقلاب ذخیره ای است که ایران به تازگی به آن دست یافته است، عنوان کرد: ما باید سال آینده موکب ها را در کشورهای خارجی برپا کنیم.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا با بیان اینکه کل ارض کربلا در حال افزایش است و دارد دنیا را در بر می گیرد، ادامه داد: اگر ما از ذخیره اربعین به نحو احسن استفاده کنیم در آینده موفق خواهیم بود.

عبودتیان تصریح کرد: کشوری که در گذشته به وسیله ۸ سال جنگ تحمیلی قصد ساقط کردن جمهوری اسلامی ایران را داشت، امروز پایگاه تمام عیار جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه هر زمانی از اوامر رهبر انقلاب تبعیت کردیم موفق بودیم، افزود: چندی پیش متاسفانه با خبر شدیم در شورای اداری استان ایلام بر خلاف فرمایشات رهبر انقلاب برای پیاده روی اربعین حسینی به اسم کار اقتصادی موکب ها را جمع کردند اما بچه حزب الهی ها پای کار آمدند و با جمع آوری نذورات و کمک های مردمی ضعف مسئولین را جبران کردند.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا خاطرنشان کرد: به طور کلی فاصله گرفتن از مردمی بودن اربعین نقص اصلی ماست و باید تلاش شود این برنامه ی آینده ساز دنیای اسلام، مردمی بماند.

عبودتیان یادآور شد: مراسم پیاده روی اربعین بحث دولتی نیست و البته متاسفانه دولت بحث اربعین را درک نکرده است.

وی با اشاره به اینکه دولت عراق سال ها است که آمادگی برداشتن ویزا را دارد اما دولت ایران همکاری نمی کند، عنوان کرد: اگر چرخه زائر صورت گیرد و ویزا برداشته شود، بسیاری از مشکلات اقتصادی ایران برطرف می شود.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا ادامه داد: محور کار و تلاش بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا در نگه داشتن مردمی بودن اربعین حسینی است و ما فقط زیرساخت ها را در این مسیر فراهم می کنیم.

عبودتیان تصریح کرد: بحث شناخت امام زمان(عج) از طریق مراسمات دهه محرم و صفر و به خصوص مراسم اربعین است و جغرافیای جبهه حق و باطل جغرافیای در بحث ظهور در کشور عراق و کشورهای حومه آن است.

وی با بیان اینکه عراقی ها در مراسم اربعین حسینی ثابت کردند این منطقه آمادگی لازم در بحث ظهور را دارد، افزود: دشمن خطر اربعین را درک کرده و پیاده روی اربعین دشمن را ترسانده است؛ کاری از دست دشمن بر نمی آید و تنها حربه آن ایجاد تفرقه بین شیعیان است و اتحاد ما را نشانه گرفته است.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا یادآور شد: دشمنان ما با راه انداختن اتفاقاتی هم چون بصره، کردستان و مشهد تلاش کردند این اتحاد را لکه دار کنند اما به لطف خدا و مراقبت های جمهوری اسلامی این غائله ها ختم به خیر شد.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات