نماینده ولی‌فقیه در لرستان تاکید کرد؛

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با تاکید بر اینکه آقایان بازنشسته صندلی را رها کنند، گفت: باید روحیه بسیجی در عرصه اقتصاد تقویت شود.

به گزارش لرستان خبر، آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی، اظهار داشت: تقوا نگهداری نفس از اموری است که موجب هلاکت انسان می شود.

مهم‌ترین وظیفه شیعیان تلاش برای تشکیل جامعه مهدوی است

وی، بیان داشت: امام حسن عسگری(ع) چهار جمله به شیعیان سفارش می کند، جمله اول این بوده که بدانید پارسا و با تقوا ترین مردم کسی است که در هنگام شبهه توقف دارد، دوم این بوده که عابد ترین مردم کسی است که واجبات را انجام دهد، سوم این بوده که زاهد ترین مردم کسی که حرام الهی را ترک کند و چهارمین جمله این بوده که پرتلاش ترین مردم کسی است که از گناه دوری کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز شهادت امام حسن عسگری(ع)، عنوان کرد: امام حسن عسگری در سن جوانی به امامت رسید و عمر کوتاهی داشت، اما این امام در میان مردم تاثیر گذار بود، دل ها را به سوی خود جذب کرده بود، شخصیت معنوی، اخلاقی و علمی این امام بزرگوار موجب تاثیر گذاری در میان مردم و جامعه شد.

آیت الله میرعمادی، تصریح کرد: این روش برای مبارزه با حاکمان ظالم و فاسد بود، وقتی مردم زندگی امام عسگری(ع) را می دیدند و زندگی معتمد عباسی خلیفه را می دیدند، حق را تشخیص می دادند و می فهمیدند که کدام شخصیت تاثیر گذار است و در دل مردم جای دارد، این توجه موجب شد که معتمد عباسی نتوانست این امام همام را تحمل کند و سرانجام ایشان را مسموم کرد و به شهادت رساند.

وی با بیان اینکه بعد از شهادت امام عسگری(ع) نهم ربیع، آغاز امامت حضرت مهدی موعود(عج) است که به عنوان روز بیعت با امام زمان نامگذاری شده است، گفت: ما در برابر امام زمان (عج) وظیفه داریم، باید در دوران غیبت به وظایفی که در برابر این امام داریم آشنا شویم.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، تاکید کرد: مهم ترین وظیفه شیعیان در دوران غیبت تلاش برای تشکیل جامعه مهدوی است، جامعه ای که سراسر عدل و امنیت، آسایش و پیشرفت و جامعه موعود است و ما باید برای آن جامعه تلاش کنیم.

نقش مهم مقام معظم رهبری در آزاد سازی سوسنگرد

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز تشکیل جامعه جهانی پر از عدل امام زمان(عج) است، افزود: ما برای رسیدن به آن جامعه موعود باید پایبندی به احکام الهی در دل خودمان، در عمل و رفتارمان را قوی کنیم، از نظر فکری و اعتقادی یک نوع ثبات فکری داشته باشیم، باید در برابر ظلم و فساد بایستیم و مبارزه کنیم، بر خلاف کسانی که می گویند در دوران غیبت باید سکوت کرد، برای تشکیل جامعه مهدوی باید در برابر ظلم، ستم، فساد و تبعیض ایستاد و فرهنگ نجات بخش اهل بیت را به دنیا معرفی کنیم، امام زمان را به دنیا معرفی کنیم و دنیا را متوجه عدالت جهانی امام زمان(عج) کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید در مسیر ولایت قدم برداریم و حرکت کنیم، گفت: اگر این اقدامات را انجام دهیم به طور قطع برای تشکیل جامعه جهانی مد نظر امام زمان(عج) تلاش می کنیم، باید زیاد دعا کنیم، باید زیاد دل ها را متوجه امام زمان کنیم، باید امام زمان را بشناسیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، تاکید کرد: انتظار فرج امام زمان(عج) بالاترین عبادت است.

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۲۶ آبان سالروز آزادی سوسنگرد در دوران دفاع مقدس، بیان داشت: مسئله آزاد سازی سوسنگرد دو نکته مهم دارد، نکته اول این بوده که اولین شهری که آزاد شد، شهر سوسنگرد بود و همین باعث شد که رزمندگان ما قوت پیدا کنند و امیدوار شوند تمام سرزمین ایران اسلامی را از دست بعثی ها می توانند نجات دهند، جهت دوم، نقش مقام معظم رهبری در آزاد سازی سوسنگرد است.

باید روحیه بسیجی را در عرصه اقتصاد تقویت شود

وی، ادامه داد: فعالیت مدبرانه مقام معظم رهبری در اعزام نیرو، ایجاد هماهنگی بین رزمندگان توسط ایشان موجب شد که سوسنگرد آزاد شد و در دوران هشت سال دفاع مقدس افتخار می کنیم توانستیم تمام سرزمین ایران اسلامی را از لوث بعثی ها آزاد کنیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود با اشاره به هفته بسیج، بیان داشت: نفش بسیج و روحیه بسیح در حل مشکلات کشور بسیار مهم است، نقش بسیج در بعد نظامی و دوران دفاع مقدس برجسته است، نقش بسیج در دوران سازندگی و امروز نیز بسیار مهم و امید بخش است، نقش بسیج در پیشرفت علمی، فناوری هسته ای و ... بسیار مهم است و همه می دانیم که پیشرفت هسته ای کشور مدیون تفکر بسیجی و روحیه بسیجی بوده است و هر جا کشور و انقلاب به مشکل برخورد کرده روحیه بسیجی و تفکر بسیجی حلال مشکل بوده است.

آیت الله میرعمادی، بیان داشت: اگر بخواهیم مشکلات اقتصادی ما برطرف شود باید روحیه بسیجی را در عرصه اقتصاد تقویت کنیم، نقش بسیج در شکستن بن بست های ظاهری که دشمنان القا می کنن برجسته است و ما مدیون بسیج هستیم و به وجود بسیجیان افتخار می کنیم.

۱۳ آبان ۹۷، روز رسوایی و شکست آمریکا در انقلاب اسلامی

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسئله ناکامی آمریکا در ۱۳ آبان امسال، بیان داشت: حقیقتا ۱۳ آبان ۹۷، روز رسوایی و شکست آمریکا در انقلاب اسلامی بوده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه آمریکایی ها یک سال تمام برنامه ریزی کردند که مرحله نهایی تحریم را در ۱۳ آبان ۹۷ شروع کنند و خودشان نیز رسما اعلام کردند که این تحریم کمر شکن است و آخرین ضربه ای است که بر پیکر ایران وارد می کنیم، افزود: ۱۳ آبان امسال روز اتحاد مردم شد، روز حضور مردم در صحنه شد و مسئله تحریم آمریکا برای مردم ایران بی ارزش شد و مردم در برابر این تحریم اعتنایی نکردند.

آیت الله میرعمادی، گفت: آمریکایی ها دنبال این بودند که بحران در کشور ایران به وجود آید، ضربه ای وارد کنند و کار نظام و انقلاب را تمام کنند، اما ملت ایران با بی اعتنایی به تحریم و حضور در صحنه و یکپارچگی توطئه یک ساله آمریکا را نقش بر آب کرد.

وی با تاکید بر اینکه علت شکست آمریکا در درجه اول روشنگری و هدایت مقام معظم رهبری بوده است، تصریح کرد: سخنرانی مقام معظم رهبری در ۱۲ مهر ماه و در جمع بسیجیان کار را تمام کرد و مردم وظایف خود را فهمیدند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه همچنین مسئله اتحاد ملت و دولت برای شکستن تحریم ها یکی دیگر از علت های شکست آمریکا بود، افزود: درک صحیح مردم و حضور مردم در صحنه و بصیرت پیدا کردن مردم از نقشه آمریکا در جنگ اقتصادی بسیار موثر بوده است.

آقایان بازنشسته صندلی را رها کنید و بگذارید جوانان به میدان بیایند

آیت الله میرعمادی، ادامه داد: در کنار همه اینها اشتباهات آمریکایی ها است، آنها به گزارش های منافقین، ضد انقلاب ها، خارج نشین ها و رژیم صهیونیستی تکیه کرده بودند و این بار مانند گذشته دچار شکست شدند.

وی با اشاره به مسئله یک جانبه نگری رئیس جمهور آمریکا، عنوان کرد: رئیس جمهور آمریکا با همه دعوا دارد، با اتحادیه اروپا دعوا دارد، با کشورهای دیگر دعوا دارد، با نوکرهای خودش هم دعوا دارد، با خبرنگاران هم دعوا دارد، این آدم مجهول الحال که تعادل روحی و روانی ندارد وقتی اعلام تحریم کرد خیلی از کشورها همراهی نکردند و مجبور شد بعضی از کشورها را از تحریم معاف کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران، انقلاب الهی است، عنوان کرد: این انقلاب ثمره خون شهدا است و انقلابی است که امام زمام(عج) به آن توجه دارد و ما به آینده بسیار درخشان امیدوار هستیم و باید تلاش کنیم، دولتمردان ما باید تلاش بیشتری کنند، این مردم مشکلات را تحمل می کنند و شایسته است که مسئولان دلسوز باشند، مسئولان خدمت و تلاش بیشتری داشته باشند.

آیت الله میرعمادی، عنوان کرد: یکی از قانون هایی که در مجلس تصویب شد اجرای قانون منع به کار گیری بازنشستگان بود، این قانون باید اجرا شود، میدان را برای جوانان باز کنید و به جوانان اعتماد کنید، آقایان بازنشسته صندلی را رها کنید و بگذارید جوانان به میدان بیایند، از نیروی جوان استفاده کنید.

وی، تاکید کرد: جوانان پیشروان انقلاب هستند و با نیروی جوانی و شادابی خود مشکلات را حل می کنند و اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری به همت جوانان و روحیه بسیجی عملی خواهد شد.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات