معاون عمرانی استانداری لرستان با اشاره به وضعیت پروژه زیرگذر بهارستان، گفت: اگر وضعیت آب و هوا ۲۰ روز اجازه بدهد این پروژه آسفالت و به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش لرستان خبر، احمد مرادپور با اشاره به وضعیت پروژه زیرگذر بهارستان در شهر خرم آباد در سخنانی با بیان اینکه در حال حاضر روند عملیاتی شدن این پروژه مشکلی ندارد، اظهار داشت: اگر بارندگی ها اجازه بدهد کار اجرایی آن به اتمام می رسد.

۲۰ روز تا بهره‌برداری بهارستان به شرط نباریدن باران

وی با اشاره به اجرای بیس، ساب بیس و آسفالت این پروژه، عنوان کرد: همچنین لوله های آب سطحی در این پروژه نیز عملیاتی و اجرا شده است.

معاون عمرانی استانداری لرستان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه اگر بارندگی ها را نداشتیم تا کنون این پروژه به اتمام رسیده بود، افزود: اگر وضعیت آب و هوا ۲۰ روز اجازه بدهد، آسفالت این پروژه به اتمام می رسد.

مرادپور، تاکید کرد: از این پروژه تنها مرحله آسفالت باقی مانده است تا به بهره برداری برسد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به در دست ساخت بودن دو پل بر روی رودخانه «خرم رود» اشاره کرد و گفت: اگر بحث سیلاب و بارندگی ها وجود نداشت این دو پل نیز در مدت زمان هشت ماه عملیاتی شده بود.

معاون عمرانی استانداری لرستان، تصریح کرد: متاسفانه سیلاب موجب کندی در اجرای این دو پروژه شد.

اختصاص ۲ میلیارد دیگر برای پروژه

سید موسی خادمی استاندار لرستان نیز پیش از این در سخنانی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه زیرگذر «بهارستان» در شهر خرم آباد، اظهار داشت: بخش عمده ای کار این پروژه انجام شده است.

وی با بیان اینکه مشکل اساسی این پروژه که بارها نیز اعلام شده این بوده که پروژه های را شروع کرده ایم و باری برای شهرداری تعریف شده که توان تامین آن را ندارد، ادامه داد: شهرداری که ممکن بوده درآمد آن نزدیک به ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیارد تومان بوده، یک پروژه آن همین حدود شده است و معلوم است که نمی تواند.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه در حال حاضر پیمانکار حدود ۴۰ تا ۵۰ میلیارد تومان از شهرداری طلب دارد و شهرداری نیز نتوانسته پرداختی انجام دهد، تصریح کرد: در این رابطه چند کار را ما در دستور کار قرار دادیم که یکی از آنها انجام مهندسی ارزش بود که بخشی از روش های اجرا در قالب آن اصلاح شد.

خادمی با بیان اینکه به پروژه سرعت داده ایم و بخش عمده اعتبار این پروژه به صورت نقدی تزریق شده است، ادامه داد: همچنین مصوب شده که نزدیک به دو میلیارد تومان دیگر به صورت نقدی به این پروژه تزریق شود.

روز افتتاح را اعلام نمی‌کنم

وی، ادامه داد: همچنین کار دیگری که در رابطه با این پروژه صورت گرفته این بوده که دستگاههای مختلف را پای کار آورده ایم تا کار را جمع کنیم.

استاندار لرستان با بیان اینکه کار ساب بیس آسفالت را از پیمانکار اصلی خواهیم گرفت و برای اجرا به سازمان همیاری و شهرداری ها خواهیم داد، تصریح کرد: همچنین کار روشنایی این پروژه نیز به کمک شرکت توزیع برق عملیاتی خواهیم کرد.

خادمی با تاکید بر اینکه خوشبختانه پروژه دیگر خیلی مسئله ای ندارد و مردم نگران آن نباشند، گفت: روز افتتاح آن را تعیین نمی کنم، اما مردم نگران نباشند چرا که کار تمام شده، البته ممکن بوده از این پروژه تبعات بعدی مانند بدهکاری های شهرداری بماند که باید کمک کنیم که اعتبار آن پرداخت شود.

انتهای پیام/

 

منبع:مهر

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات