دنیای موبایل و کامپیوتر

تا پایان ماه فوریه سال جاری میلادی کشور چین ۳۳۰ میلیون کاربر داشته که از طریق گوشی هوشمند خود از خدمات اینترنت موبایلی بهره می بردند که این رقم معادل ۷۹ درصد کاربران موبایلی این کشور است.

این طور که" مرکز اطلاعات شبکه اینترنت چین" (CNNIC) اعلام کرده تا پایان ماه فوریه سال جاری میلادی کشور چین ۳۳۰ میلیون کاربر داشته که از طریق گوشی هوشمند خود از خدمات اینترنت موبایلی بهره می بردند که این رقم معادل ۷۹ درصد کاربران موبایلی این کشور بوده است.

به گزارش افکارنیوز به نقل تلکام پیپر، تا پایان ماه دسامبر از سال ۲۰۱۲ میلادی تعداد مشترکان شبکه اینترنت موبایلی چین با رشد سالانه ۱۸.۱ درصدی به ۴۱۹.۹ میلیون نفر رسیده است تا با این اتفاق ۷۴.۵ درصد از کل کاربران اینترنتی این کشور را مشترکان شبکه موبایلی تشکیل دهند.

به طور میانگین هر کاربر چینی از که از خدمات اینترنت موبایلی بهره می برد روزانه ۱۲۴ دقیقه با گوشی خود به اینترنت متصل می شود و این در حالی بوده است که صاحبان گوشی های هوشمند به طور میانگین روزی ۱۳۱ دقیقه را در اینترنت سپری می کردند که این رقم برای صاحبان گوشی های معمولی ۱۰۳ دقیقه گزارش شده است.

طبق آمار منتشر شده، ۸۴.۶ درصد از کاربران اینترنت موبایلی چین اعلام کردند که طی ۶ ماه گذشته هیچ هزینه ای برای خرید دستگاه اینترنتی جدید پرداخت نکرده اند و در مقابل ۱۴.۷ درصد از آن هایی که گوشی هوشمند داشتند توضیح دادند که در این دوره زمانی برای خرید ابزارها و محتوای مورد نظر خود پول داده اند.

در این میان تنها ۱۳.۲ درصد کاربران اینترنتی موبایلی از گوشی خود برای پرداخت قبوض یا خریدهای آنلاین استفاده کردند و ۶۳.۲ درصد هم با گوشی شان سراغ ابزارهای ساخته شده در شرکت های توسعه نرم افزاری رفتند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات