دبیر انجمن برنج با هشدار نسبت به اینکه برنج های بی کیفیت و خارجی در کیسه های برنج مرغوب ایرانی فروخته می شوند، گفت: بالا بودن قیمت برنج ایرانی و عرضه برنج ارزان خارجی و پرمحصول باعث داغ شدن بازار تقلب در فروش برنج شده که به مصرف کنندگان توصیه می شود از فروشندگان معتمد برنج بخرند.

  جمیل علیزاده شایق در گفت وگو باایسنا اظهار کرد: فاصله قیمت برنج ایرانی با برنج های ارزان موجود در بازار باعث شد تا مراکز فروش برنج به راحتی دست به این تقلب بزنند و حتی در برخی موارد برنج خارجی را در کیسه های برنج درجه یک هاشمی بسته بندی کرده و به عنوان برنج ایرانی بفروشند.

وی افزود: گرچه چندین مورد از سوی بازرسان سازمان بازرسی شناسایی و با متخلفان برخورد شده است اما دولت آینده باید با این متخلفان برخورد جدی کند تا دیگر کسی به خود جرأت انجام چنین تقلبی را ندهد.

دبیر انجمن برنج ادامه داد: تلاش هایی که در سال های دور برای کاهش قیمت تمام شده برنج انجام شد و در هشت سال گذشته کاملا مورد بی مهری قرار گرفت باید دوباره از سر گرفته شود تا قدرت رقابت پذیری محصولات مختلف افزایش پیدا کند و انگیزه تقلب کاهش یابد.

علیزاده شایق تاکید کرد: مصرف کنندگان در این شرایط تنها می توانند از فروشندگان معتمد برنج بخرند و در صورت مخلوط شدن برنج خارجی با برنج درجه یک ایرانی می توانند تفاوت آن را تشخیص دهند چرا که در این صورت برنج خارجی معمولا به صورت نیم پخت بوده و شیشه ای مانند است که با برنج درجه یک ایرانی که رنگی سفید دارد، متفاوت است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات