رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو کشور از پایان نوسان قیمت ها در بازار آزاد خودرو به دنبال اتمام تعطیلات تابستانی خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، حسن زمانی افشار اظهار کرد: از دوشنبه هفته جاری با پایان یافتن تعطیلات تابستانی، قیمت خودروها در بازار آزاد نیز به ثبات نسبی خواهد رسید.

وی با بیان این که البته در یک هفته اخیر نیز نوسان خاصی در قیمت خودروهای داخلی و وارداتی نداشتیم، خاطرنشان کرد: بنابراین در صورتی که نرخ ارز در سطوح حدودا ۳۰۰۰ تومانی فعلی تثبیت شود قیمت خودروها در بازار ثابت خواهد ماند.

زمانی افشار ادامه داد: در صورت کاهش شدید نرخ ارز نیز شاهد پایین آمدن قیمت خودرو ها و در صورت افزایش شدید نرخ ارز شاهد بالا رفتن قیمت ها خواهیم بود. با این حال انتظار داریم دولت جدید نرخ ارز را کاهش دهد تا قیمت خودروهای داخلی و وارداتی کاهش یابد.

وی افزود: در حال حاضر برخلاف برخی اظهارات صورت گرفته، بازار خودرو همچنان راکد بوده و رونقی در بازار دیده نمی شود. بنابراین کاهش احتمالی قیمت خودروها موجب راه افتادن بازار شده و به نفع کاسبان و فروشندگان خواهد بود.

رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو کشور با بیان این که پیش بینی می کنیم در صورت تثبیت نرخ ارز در سطوح فعلی قیمت خودروهای داخلی و وارداتی تا بهمن و اسفند ماه سال جاری ثابت مانده و افزایش نیابد، تصریح کرد: البته در بهمن و اسفند با توجه به در پیش بودن تعطیلات نوروزی، شاهد رونق نسبی بازار و افزایش ناچیز قیمت ها خواهیم بود.

به نظر می رسد که با پایان یافتن تعطیلات تابستانی و آغاز مهر ماه به تعداد مالکانی که خودروی خود را برای فروش در بازار عرضه می کنند اضافه خواهد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات