" اغلب پیش بینی ها نشان میدهد قیمت طلا تا یکسال و نیم آینده حول و حوش ۱۱۰۰-۱۳۰۰ دلار در نوسان باشد. " این استاد اقتصاد در پاسخ به این سوال که آیا امکان طلای ۱۰۰۰ هم وجود دارد گفت: " این امکان وجود دارد اما باید شرایطش بوجود بیاید. "

این روزها شاید مهم ترین سوال شهروندان از کارشناسان و مراکز مطالعاتی-پژوهشی معتبراین است که آینده قیمتی فلزات گران بها به خصوص طلا چه خواهد شد؟ بسیاری از پیش بینی از آینده قیمت طلای جهانی حاکی است که قیمت طلا در ماههای آینده حول و حوش ۱۰۰۰ تا ۱۳۰۰ خواهد بود. البته برخی موسسات بین المللی نظر دیگری دارند ؛ شرکت بین المللی گلدمن ساکس در تحلیلی که چند روز پیش ارائه کرد نوشت: " محتمل است طلای جهانی در سال آینده حتی به زیر ۱۰۰۰ دلار هم برسد" . این موسسه در ادامه تحلیل خود می آورد: " بدون شک طلای جهانی در کوتاه مدت و میان مدت روند نزولی را ادامه خواهد داد و ما باید منتظرقیمتهای پایین تر باید باشیم. "

از سوی دیگر برخی پیش بینی های دیگرنیز کاهش طلای جهانی را در سال آینده تایید میکند ؛ مؤسسه مودیز هم یکی از موسسات معتبر رتبه بندی اقتصادی در جهان است در تحلیلی پیش بینی کرده است: " به نظر میرسد قیمت طلا در ماههای آینده بین ۱۳۰۰تا ۱۰۵۰ در نوسان باشد. " البته این موسسه بین المللی همچنین پیش بینی کرده این امکان وجود دارد که طلا در سال ۲۰۱۴ به حدود ۱۰۰۰ هم برسد.

در همین ارتباط شاهین شایان آرانی تحلیلگر ارشد مسائل اقتصادی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری-تحلیلی تراز درباره قیمت طلای جهانی در سال آینده گفت: " اغلب پیش بینی ها نشان میدهد قیمت طلا تا یکسال و نیم آینده حول و حوش ۱۱۰۰-۱۳۰۰ دلار در نوسان باشد. " این استاد اقتصاد در پاسخ به این سوال که آیا امکان طلای ۱۰۰۰ هم وجود دارد گفت: " این امکان وجود دارد اما باید شرایطش بوجود بیاید. "
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات