هر دقیقه مکالمه صادره به سمت شبکه اپراتورهای تلفن همراه کشور عربستان ۷۰۰ تومان و هر دقیقه مکالمه با تلفن ثابت این کشور ۳۵۰ تومان هزینه دارد.

به گزارش افکارنیوز ، با توجه به فرا رسیدن ایام حج، میزان تماس های صورت گرفته با کشور عربستان افزایش یافته و حتی طی سال های گذشته کاربران در موارد متعدد از اختلالات مختلفی که به دلیل بالا رفتن ترافیک تماس با این کشور رخ می داد، می گفتند.

اما در هر صورت بنا بر دسته بندیهای شرکت ارتباطات زیرساخت مکالمات بین الملل به ۱۶ سطح تقسیم شده اند و هر گروه از کشورها در یکی از این سطوح قرار گرفته و هر دقیقه مکالمه با آن ها تعرفه خاص خود را دارد. در این میان شبکه تلفن همراه عربستان سعودی طبق این جداول در سطح هفتم قرار گرفته و هر دقیقه مکالمه با آن تعرفه ای ۷۰۰ تومانی دارد.

همچنین نرخ مکالمه با تلفن ثابت این کشور متناسب با سطح پنجم جدول تعرفه های بین الملل محاسبه می شود و کاربران برای هر دقیقه مکالمه با تلفن ثابت این کشور ملزم به پرداخت ۳۵۰ تومان هزینه می شوند.

بنابر اعلام اپراتورهای تلفن همراه کشور نیز اپراتور اول (همراه اول) اعلام کرده است که با تعرفه های جدید، حجاج بیت الله الحرام امسال برای هر دقیقه مکالمه با ایران ۶۹۰ تومان هزینه می کنند و بر اساس طرح تخفیفی همراه اول، تماس حجاج با سیم کارتهای همراه اول به مقصد ایران و کشور عربستان و دریافت تماس دقیقه ای ۶۹۰ تومان و ارسال هر پیامک ۲۹۰ تومان هزینه خواهد داشت. این تخفیف ویژه که از ابتدای مهرماه امسال در نظر گرفته شده تا پایان آبان ماه ادامه خواهد داشت.

مشترکین سیم کارت های دائمی و اعتباری ایرانسل هم از صبح روز دوشنبه ۲۵ شهریور و تا زمان بازگشت آخرین کاروان حجاج به کشور، با استفاده از سیم کارت ایرانسل و انتخاب شبکه تلفن همراه" موبایلی (Mobily) " از طریق بخش تنظیمات شبکه گوشی تلفن همراه خود در کشور عربستان، میتوانند از تعرفه ۵۹۹ تومانی به ازای هر دقیقه تماس ورودی و یا خروجی به هر مقصدی در داخل ایران و تعرفه ۲۴۹ تومانی به ازای ارسال هر پیام کوتاه به هر نقطه از دنیا، برخوردار شوند.

به این ترتیب، مشترکین ایرانسل در کشور عربستان با انتخاب شبکه تلفن همراه موبایلی در طی موسم حج ابراهیمی امسال، به ازای هر دقیقه تماس با استفاده از سیم کارت ایرانسل به هر مقصدی در داخل ایران ۵۹۹ تومان و برای هر دقیقه تماس ورودی از ایران و هر نقطه جهان نیز تنها ۵۹۹ تومان پرداخت خواهند کرد.

ضمن آنکه امکان استفاده از خدمات اینترنت همراه نیز برای حجاج مشترک ایرانسل با انتخاب شبکه تلفن همراه موبایلی عربستان به صورت کاملا رایگان و نامحدود فراهم شده است.

همچنین بنا بر اعلام این اپراتور، روشن کردن، فعال سازی سیم کارت و دریافت پیام کوتاه با استفاده از خدمات رومینگ ایرانسل در تمامی نقاط جهان رایگان بوده و هیچ هزینه ای برای مشترکین ایرانسل در بر ندارد.

اما طی سالهای گذشته در مواردی زائران سیم کارتهای عربی را به سیم کارت اپراتورهای داخلی ترجیح داده و از این سیم کارتها استفاده کرده بودند که البته تاکنون از طریق مراجع رسمی خبری درباره هزینه تماس با ایران از طریق اپراتورهای عرب منتشر نشده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات