رئیس جمهور سوریه در گفت وگو با شبکه تلویزیون رسمی چین تأکید کرد دمشق از طرح قطعنامه ای بین المللی درباره مسئله شیمیایی سوریه نگران نیست و غرب با دشمنی خیالی می جنگد.

به گزارش افکارنیوز ، «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه در در گفت وگو با شبکه تلویزیون رسمی چین تأکید کرد که دمشق از طرح قطعنامه ای بین المللی درباره مسئله شیمیایی سوریه نگران نیست و غرب با دشمنی خیالی می جنگد.

اسد تأکید کرد که از طرح پیش نویسی که کشورهای عضو شورای امنیت برای قرار دادن سلاح های شیمیایی تحت نظارت بین المللی ارائه داده اند نگران نیست و افزود: آمریکا، فرانسه و بریتانیا به دنبال تصویب قطع نامه ای در شورای امنیت بر اساس بند هفت هستند که ممکن است در صورتی که دمشق از پایبندی به تعهدهای خود درباره تسلیحات شیمیایی اش عقب نشینی کند، امکان دخالت نظامی و یا اعمال تحریم هایی را علیه سوریه مجاز کند.

وی تأکید کرد که این کشورها با تصویب چنین طرحی می خواهند خود را در جنگ با دشمن خیالی شان یعنی سوریه پیروز جلوه دهند و افزود: روسیه و چین نقشی مثبت در شورای امنیت بازی می کنند تا هیچ بهانه ای برای دخالت نظامی در سوریه باقی نماند.

رئیس جمهور سوریه تأکید کرد که سلاح های شیمیایی سوریه در مناطق امنی واقع شده است و تحت کنترل کامل نیروهای ارتش سوریه قرار دارند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات