وزیر امور اقتصاد و دارایی با تأکید بر حرکت در مسیر تعالی انقلاب افزود: در سفر اخیر رئیس جمهور و تسهیل شرایط خارجی، روزنه های امید زیادی فراهم شده است.

به گزارش افکارنیوز ، روز گذشته علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم تودیع و معارفه معاون حقوقی و امور مجلس این وزارتخانه بر ضرورت وحدت، همدلی و صمیمیت بین دولت، مجلس و کلیه ارکان نظام برای پیشبرد اهداف کشور تأکید کرد.

طیب نیا در این مراسم با بیان این مطلب اظهار داشت: دولت تلاش می کند از مجموعه تخصص و دانش کشور در جهت اتخاذ راه حل های منطقی و منسجم برای حل مشکلات و معضلات اقتصادی کشور استفاده نماید.

وی با تأکید بر حرکت در مسیر تعالی انقلاب اسلامی گفت: در سفر اخیر رئیس جمهور و تسهیل شرایط خارجی، روزنه های امید زیادی فراهم شده است.

طیب یا افزود: آرامش بازار ارز، روند نزولی قیمت و ثبات در بازار ارز، روند نزولی نرخ تورم نقطه ای، مهار رشد نقدینگی و منفی شدن رشد پایه پولی، مجموعاً نشانه های مثبتی در اقتصاد است.

وی تصریح کرد: باید بجای تخاصم، مسایل را با همراهی و همکاری مجلس به پیش ببریم و این برای کشور بسیار مفید است.

وزیر اقتصاد در پایان سخنان خود از خدمات شهریاری، معاون پیشین امور حقوقی و مجلس قدردانی و برای یوسف نژاد، معاون جدید پارلمانی آرزوی موفقیت کرد.

در ادامه این مراسم یوسف نژاد طی سخنانی گفت: وزارت امور اقتصادی و دارایی علی رغم اینکه یک وزارتخانه پایه ای و توسعه ای است، یک وزارتخانه فرابخشی محسوب می شود.

وی افزود: اعتماد مجلس به وزارت اقتصاد بطور عام و به شخص وزیر بطور خاص اعتبار و سرمایه بزرگی است.

یوسف نژاد گفت: تنظیم مناسبات بین دستگاه های اجرایی و مجلس بر عهده معاونت پارلمانی است و این کار سختی است.

معاون پارلمانی وزارت اقتصاد خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی دارای حقوقی هستند که به آن احترام می گذاریم.

در این مراسم همچنین شهریاری با ارائه گزارشی از عملکرد حوزه معاونت امور حقوقی و مجلس در دوران تصدی خود گفت: پایه این معاونت به همت کسانی که در گذشته آنرا بنا نهادند، اساسی و کارشناسی بوده و امیدوارم این روند ادامه یابد.

وی در پایان از تلاش همکاران حوزه معاونت امورحقوقی و مجلس که وی را در نیل به اهداف وسیاستهای اتخاذ شده در حوزه اقتصاد کلان همراهی کردند، قدردانی کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات