معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: اپراتور اول ۸ میلیارد تومان و اپراتور دوم ۶ میلیارد تومان از طریق تاخیر در کاهش قیمت آوای انتظار و پیشواز از مشترکان اضافه دریافت کرده اند که باید بازگردانند.

به گزارش افکارنیوز ، حسن رضوانی اظهار داشت: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه ۱۴۷ روز ۵ شهریورماه ۱۳۹۱ تعرفه آهنگ پیشواز و آوای انتظار را از ۵۰۰ تومان به ۳۰۰ تومان کاهش داده و این مصوبه از مهرماه سال ۹۱ به اپراتورها برای اجرا ابلاغ شده است.

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: در حالی که این مصوبه بلافاصله پس از ابلاغ از سوی اپراتور لازم الاجرا بوده است، ایرانسل این مصوبه را ۴ ماه پس از ابلاغ و همراه اول ۹ ماه بعد اجرا کرده است.

وی گفت: در این مدت این دو اپراتور به جای اینکه بابت آهنگ پیشواز و آوای انتظار ۳۰۰ تومان اخذ کنند ۵۰۰ تومان از مشترکان دریافت کرده اند.

رضوانی گفت: رگولاتوری به هر دو اپراتور اعلام کرده که باید این مبالغ اضافه دریافت شده را به مشترکان خود بازگردانند.

معاون رگولاتوری گفت: در این مدت همراه اول ۸ میلیارد تومان و ایرانسل حدود ۶ میلیارد تومان از مشترکان بابت این سرویس اضافه دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: پس از انجام مذاکرات بین رگولاتوری و اپراتورها، ایرانسل اعلام کرده که این مبلغ را به مشترکان بازمی گرداند، اما همراه اول هنوز نظر اعلام نکرده چه خواهد کرد.

به تازگی مدیرعامل همراه در یک نشست خبری اعلام کرده که قصد بازگرداندن این اضافه دریافت به مشترکان را دارند.

صدوقی با اعلام توضیحاتی در خصوص اینکه معتقد است قضیه اضافه دریافت نبوده است، گفت: همراه ول پس از ابلاغ رگولاتوری تعرفه را به ۳۰۰ تومان کاهش داد و برای بازپرداخت مابه التفاوت تعرفه ۵۰۰ و ۳۰۰ تومانی مقرر شده که کسانی که در طول یک سال گذشته از آوای انتظار همراه اول استفاده کرده اند این مبلغ را بستانکار شوند و بتوانند در یک سال آینده از این سرویس استفاده کنند.

اما رضوانی در خصوص این گفته صدوقی، تاکید کرد که حتی این نحوه بازپرداخت مورد پذیرش نخواهد بود. شاید برخی مشترکان فعلا نخواهند آوای انتظار را فعال کند، در این صورت تا چه زمانی این مبالغ باید دست اپراتور بماند؟
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات