یک شرکت واقع در منچستر به نام Keating طرح های ابرخودرویی را ارائه داده که می تواند به سرعت ۳۴۰ مایل در ساعت برسد.

به گزارش افکارنیوز ، بهای این خودرو که Keating Bolt نام دارد، ۷۵۰ هزار پوند خواهد بود و می تواند ظرف فقط دو ثانیه از سرعت صفر به ۶۰ مایل در ساعت برسد.

این شرکت پیش تر سه مدل خودرو به نام های SKR، TKR و ZKR را تولید کرده و خودروی جدید آن ۸۰۰ اسب بخار تولید می کند. نمونه اولیه ابرخودروی جدید تلاش خواهد کرد اواخر سال جاری میلادی رکورد سرعت را با رسیدن به مانع ۳۰۰ مایل در ساعت بشکند.

در سال ۲۰۰۹ «شرکت ابرخودروهای کیتینگ» رکورد جهان برای تولید خودرویی را به دست آورد که به سرعت ۲۶۰٫۱ مایل بر ساعت رسید. رکورد سریع ترین خودروی جهان هم اکنون در اختیار Bugatti Veyron با سرعت ۲۶۸ مایل بر ساعت است.

بولت علاقه تولیدکنندگان خودروی سراسر جهان را به خود جلب کرده و امید می رود این خودرو سال آینده در معرض عموم به فروش برسد. این خودرو با کمک مرکز مهندسی عملکرد پیشرفته دانشگاه بولتون طراحی شده و با یک LS۷ V۸ هفت لیتری واقع در مرکز آن نیرودهی می شود.

سامانه جدید از پنل های کربن و Kevlar برای کاهش دادن وزن خود استفاده می کند و همچنین مجهز به سیستم های ایمنی ABSمانند است. «بولت» قادر خواهد بود یک تانک کامل از بنزین را در عرض ۹ دقیقه بسوزاند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات