سخنگوی ستاد تنظیم بازار از جزئیات تغییرات قیمتی انواع کالاهای اساسی خبر داد و گفت: افزایش قیمت محصولات لبنی روی میز سازمان حمایت است.

به گزارش افکارنیوز ، علی اکبر پورکاوه در واکنش به این سؤال که آیا قیمت شیر آزاد شده است گفت: قیمت شیر آزاد نشده است و بحث آزاد شدن آن اصلا مطرح نیست چرا که نهاده های مورد نیاز دامداری ها براساس ارز مصوب بودجه تعیین می شود و چون این بودجه مصوب مجلس است دولت فقط مجری مصوبات است.

* قیمت شیر آزاد نشده است

وی افزود: نهاده های دامی از اول تیر ماه با ارز مبادله ای توزیع می شوند، این به معنای آزاد شدن قیمت شیر نیست و هیچ گونه تغییر قیمتی هم در خصوص شیر در دستور کار وجود ندارد.

سخنگوی ستاد تنظیم بازار گفت: قیمت محصول های وابسته به نهاده ها تابع ضوابط قیمت گذاری در سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان است.

* شکر درب کارخانه کیلویی ۱۹۰۰ تومان

وی در خصوص قیمت شکر گفت: شکر از ابتدای سال جاری با ارز مبادله آی وارد می شود و در حال حاضر شرکت بازرگانی دولتی ایران هر کیلوگرم شکر را به قیمت ۱۹۰۰ تومان و براساس ارز مصوبه بودجه توزیع می کند.

* تقاضای افزایش قیمت لبنیات

وی در پاسخ به این سؤال که آیا کارخانجات لبنیات به دنبال افزایش قیمت هستند؟ گفت: در حال حاضر کارخانجات لبنیات خواستار افزایش قیمت هستند، و تقاضای افزایش قیمت آن ها روی میز سازمان حمایت در حال بررسی است و باید مستندات قانونی در این خصوص ارائه شود.

* ذخایر روغن تا یکسال دیگر پاسخگو است

پورکاوه در خصوص قیمت گذاری روغن گفت: هیچ افزایش قیمتی برای روغن در دستور کار نیست، بخش خصوصی روغن خام را با ارز مصوب بودجه وارد کشور می کند و ذخایر روغن خام برای بیش از یک سال دیگر پاسخگو است.

* میانگین کشوری قیمت مرغ: ۶۵۰۰، تخم مرغ: ۴۰۰۰ تومان

سخنگوی ستاد تنظیم بازار گفت: هر کیلوگرم مرغ گرم به قیمت میانگین ۶ هزار و ۵۰۰ تومان در کشور عرضه می شود. همچنین هر کیلوگرم تخم مرغ نیز باید به قیمت ۴ هزار تومان در کل کشور عرضه شود و ممکن است در برخی از نقاط با ۵ درصد بالاتر و پایین تر نیز در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد، چرا که این قیمت ها میانگین کشوری است.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات