تمامی فروشنده ها و شرکت ها خواستار افزایش فروش خود می باشند. با استفاده از راهکارهای ساده می توان تا حدودی میزان فروش را افزایش داد.

به گزارش افکارنیوز ، امروزه کلاس ها، کتاب ها و اطلاعات زیادی برای افزایش توانایی فروشندگان و جذب مشتریان توسط آن ها وجود دارد.

با رعایت نکاتی ساده و کاربردی می توان تا حد زیادی بدون صرف هزینه این توانایی را افزایش داد. نکات پیشنهادی کارشناسان و فروشندگان موفق بین المللی و بازاریابان به شرح زیر می باشد:

۱. اطلاعات خود را افزایش دهید.

شما احتیاج به دانش بالا درباره خریداران خود دارید تا بتوانید به مشتریان خاص خود درباره ارزش و کاربرد کالا به زبان آن ها سخن بگویید. سعی کنید دانسته های خود را در مورد مشاغل و گروه های مختلف مردم بالا ببرید.

۲. اهداف خود را مشخص کنید.

سعی کنید با انتخاب اهداف عمل گرا و شدنی به خود امید و انرژی انجام کارها را بدهید. برای مثال به خود بگویید که من در پایان این ملاقات آن ها را برای خرید متقاعد خواهم کرد و یا آن ها از من خرید خواهند کرد.
فروشندگان موفق بزرگ و خوشبینانه فکر می کنند.

۳. سوال بپرسید.

به نظر کارشناسان یک فروشنده موفق باید ۲۰ درصد صحبت و ۸۰ درصد گوش کند.
شما احتیاج به پرسیدن سوال هایی برای واضح شدن نیازهای خریدار دارید و بعد از شناسایی جنس مورد نیاز او، خریدار را متقاعد کنید که کالایی که در حال فروش آن هستید مشکلات و نیازهای مورد نظرشان را حل خواهد کرد.

۴. به روز باشید.

سعی کنید اطلاعات خود را درمورد کالا و اصطلاحات فروش آن بالا ببرید و از کلمات منسوخ برای فروش استفاده نکنید.
این امر به خصوص در زمان فروش به افراد جوان در جذب مشتری تاثیر زیادی دارد.

۵. از زبان خریداران استفاده کنید.

بعد از پرسش درباره خواسته و تقاضای خریداران و گوش دادن به توضیحات آن ها، درباره کالای خود با زبان و اصطلاحات خود آن ها صحبت کنید. ثابت شده است که افراد نمی توانند با کلمات مورد استفاده خود مخالفت کنند.

۶. یک تعهد از آن ها بگیرید.

در گام آخر اگر خریداران قصد خرید در همان زمان را نداشتند، از آن ها بخواهید که توصیه های شما را درنظر بگیرند و زمانی را برای دیدار یا صحبت دوباره در نظر بگیرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات