اهالی روستای هوآیانگ چین خودرویی را در خیابان هایشان پیدا کرده اند که به آن لقب خودروی زامبی ها را داده اند. یک خودروی قدیمی که زیر خروارها گیاه سبز مدفون شده.

به گزارش افکارنیوز ، تا همین چند روز قبل، خیلی ها فکر می کردند شاخ و برگ های سبز کنار خیابان، تاک و پیچک درهم تنیده ای است که جلوی یک مجتمع مسکونی روییده اند. اما وقتی این شاخ و برگ ها کنار رفتند، ون قدیمی آبی رنگی دیده شد که از حدود دو سال قبل تا به حال از جای خود تکان نخورده بود. خودرویی که رسانه های چینی به آن لقب خودروی زامبی را داده اند و می گویند معلوم نیست چرا مالک آن از خودرویش چشم پوشی کرده است.

این البته اولین باری نیست که یک ماشین در چین لقب زامبی می گیرد. طبق یک سنت قدیمی، چینی ها هر وقت لوازمی را می بینند که به حال خود رها شده اند و خبری از مالک آنها نیست، نام زامبی را روی آن می گذارند. اما چیزی که این ون آبی رنگ را مرموز و شگفت انگیز و معروف کرده، پنهان شدن آن زیر تپه ای از گیاهان رونده بوده است. داخل این ون پر از گرد و خاک و جعبه های پلاستیکی بوده و شاخ و برگ گیاهان از لای در و پنجره گذشته و به داخل ماشین نفوذ کرده بود.

این ماشین طوری در میان گیاهان احاطه شده بود که پلیس نتوانست بدون از جا کندن درخت تاک و پیچ، خودروی زامبی ها را جا به جا کند. در نهایت هم خودروی حمل پلیس مجبور شد ماشین را همانطور پیچیده در گیاهان به پارکینگ مننقل کند.

پلیس بعد از ردیابی پلاک ماشین، به مردی رسید که مدعی شد مالک قبلی خودروی زامبی ها بوده اما سه سال قبل آن را فروخته و اطلاعاتی از خریدار آن به یاد ندارد.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات