به دلایل مختلف امکان دارد که افراد نیاز به جست وجو برای شغل داشته باشند، انتخاب زمان مناسب برای این کار می تواند در نتیجه گیری سریع تر موثر باشد.

به گزارش افکارنیوز ، گاهی افراد از شغل کنونی خود رضایت ندارند و خواستار تغییر در شغل بوده و به جست وجو کار می پردازند، در برخی مواقع نیز افراد برای اولین بار اقدام به جست وجو کار می کنند و یا بعد از اخراج مجبور به یافتن کار جدید هستند.
در تمامی این مواقع با در نظر گرفتن زمان مناسب و پیشنهادهای ارائه شده، می توان با سرعت بیشتری به نتیجه رسید.

زمان های مناسب برای شروع جست وجو برای کار به شرح زیر هستند:

۱. وقتی آماده هستید.

به گفته محققان و روانشناسان زمانی که از نظر روحی و موقعیتی آمادگی لازم را دارید، اقدام به جست و جو بکنید.
در این حالت وقت گیر شدن این جست وجو شما را ناامید نخواهد کرد.

۲. زمان مناسب جست وجو را پیدا کنید.

زمان های خاصی از سال برای پیدا کردن شغل بهتر هستند. برخی از کارها ممکن است در فصلی خاص پرکارتر بوده و در برخی فصل ها تعطیل باشند و استخدام کمی داشته باشند. بنابراین مقدار استخدام در شغل های مختلف بستگی به صنعت و شغل مورد نظر شما دارد، اما در اکثر اوقات در تابستان و زمستان میزان استخدام اکثر مشاغل کمتر است.
اواخر سال نیز کمترین میزان استخدام در اکثر مواقع گزارش می شود.

۳. بعد از انجام تحقیقات شغل خود را پیدا کنید.

حتی در اقتصادهای بزرگ هم، بدون انجام تحقیقات نباید به انتخاب یک شغل پرداخت.
این امر مهمی است که شما بدانید چه کاری می خواهید انجام دهید و آن را برای چه شرکتی انجام می دهید.
بعد از کسب اطلاعات و انتخاب شغل و شرکت مورد نظر، سعی کنید اطلاعاتی درباره نحوه گزینش و سوالاتی که در مصاحبات آن شرکت پرسیده می شود، به دست آورید.

۴. زمانی که به شغل جدید نیاز ندارید.

سعی کنید در زمانی که مایل به تعویض شغل خود بوده ولی در شرایط بحرانی نیستید، اقدام به جست وجو برای کار کنید.
در زمان هایی که احتیاج به کار دارید ممکن است فشار روحی بر شما وارد شود و شغل های غیرمناسب را نیز قبول کنید ولی در حالتی که نیاز ضروری به کار جدید ندارید می توانید با دقت و حوصله شغل و شرایط کاری مطلوب خود را پیدا کنید و بعد از شغل کنونی خود استعفا دهید.

۵. قبل از انزجار از کار کنونی خود اقدام کنید.

گروهی از افراد تا زمانی که از شغل فعلی خود متنفر نشوند، اقدام به جست وجو برای کار نمی کنند و فشارهای حاصل از ناراضی بودن آن را تحمل می کنند.
تحمل شغل تا زمان انزجار، سبب ایجاد استرس و تاثیرات منفی در روحیه افراد می شود و این می تواند در مصاحبه های شغلی بعدی شما نیز اثر سوء داشته باشد.

۶. بعد از اتمام پروژه های مهم برای شرکت کنونی خود شروع کنید.

قبل از اتمام وظایف و پروژ ه های مهم اقدام به جست وجو برای شغل جدید نکنید.
در این حالت تمرکز شما بین جست وجو برای شغل جدید و کار فعلی تان تقسیم می شود و این کار باعث عدم موفقیت شما در هر دو کار می شود و همچنین منجر به خراب شدن نتیجه پروژه ها و کارهای مهم شرکت شده و راه های بازگشت احتمالی شما به شغل کنونی تان را ازبین می برد.

۷. بعد از یک تعطیلات خوب کار خود را انتخاب کنید.

اگر عجله ندارید ابتدا استراحت کنید و به مسافرت بروید و بعد از آن کار جدید خود را پیدا کنید زیرا مدیر شما راضی نخواهد شد که بعد از روزها یا هفته ها آموزش به شما، تا زمان بازگشت از تعطیلات منتظر شروع بماند و به همین دلیل به شما مرخصی نمی دهد.
اگرچه موقعیت ها و پیشنهادهای خوب شغلی را نمی توان به دلیل تعطیلات رد کرد و باید مسائل شخصی را تا زمان مناسب به تعویق انداخت.

۸. بعد از یک تغییر مهم در زندگی (نه در میان آن) شغل جدید را جست وجو کنید.

در زمان تغییرات مهم زندگی مانند ازدواج یا بارداری، دقیقا به دلیل بالا، امکان مرخصی و استراحت به شما داده نخواهد شد و این امر می تواند بر شما فشار وارد کند.
بعد از گذراندن این دوره از زندگی خود، کار جدید را جست وجو کنید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات