بازار سکه در ظرف ۴ روز فعالیت کاریش با نوسان افزایشی روبرو شد که ارزش سکه بهار آزادی ۲۵ هزار تومان تقویت شد.

به گزارش افکارنیوز ، بازار سکه هفته ی گذشته را در شرایطی پشت سر گذاشت که رشد چشمگیر طلای جهانی اثر نتایج مذاکرات ژنو و آثار روانی آن را کمرنگ، و روند کاهشی بازار را به افزایش قیمتها بدل کرد، بطوریکه سکه بهار آزادی رشد ۲۵ هزار تومانی را تجربه کرد.

بنا براین گزارش، بازار سکه روز شنبه را در پی ریزش ارزش طلا با کاهش قیمتها آغاز کرد بطوریکه از هر قطعه سکه بهار آزادی در طرح امامی ۲۴ هزار تومان و از طرح قدیم ۱۸ هزار تومان کاست و با بهای ۹۳۳ و ۹۲۸ هزار تومان این سکه های طلایی را به فروش رساند.

در این روز قیمت نیم و ربع سکه با افت ۱۰ و ۵ هزار تومانی به ۴۸۵ و ۲۹۵ هزار تومان و سکه ۱ گرمی با کاهش ۴ هزار تومانی به ۱۹۲ هزار تومان رسید.
این گزارش می افزاید، روز یکشنبه بازار سکه همزمان با سالروز شهادت امام محمد باقر علیه السلام تعطیل بود و در بازار غیر رسمی سکه ها با تغییر جزئی نسبت به روز قبل به فروش رسیدند.

براساس گزارش سایت طلا، بازار سکه در روز دوشنبه در پی بازار ارز و طلا با افت و خیز همراه شد که در پایان معاملات این روز قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی در طرح امامی و قدیم با رشد ۷ و ۹ هزار تومانی به ۹۴۰ و ۹۳۷ هزار تومان رسید.

نیم سکه نیز در روز دوشنبه با بهای ۴۹۵ هزار تومان و ربع سکه با نرخ ۳۰۰ هزار تومان در بازار فروخته شدند.

سکه ۱ گرمی هم در این روز به ۱۹۴ هزار تومان رسید.

شایان ذکر است، بازار سکه روز سه شنبه را با تغییر اندک قیمتها نسبت به روز دوشنبه سپری کرد بطوریکه سکه امامی ۴ هزار تومان و سکه طرح قدیم ۲ هزار تومان کاهش یافتند.

اما نیم سکه و سکه ۱ گرمی در این روز ۵ و ۱ هزار تومان افزایش و به بهای ۵۰۰ و ۱۹۵ هزار تومان دست یافتند.

ربع سکه نیز با ثبات قیمت در بازار معامله شد.

قابل ذکر است، بازار سکه در روز چهار شنبه به مناسبت عید سعید قربان تعطیل بود.

گفتنی است، در روز پنج شنبه بازار سکه با رشد قابل ملاحظه ارزش طلا، قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی را به ۹۵۸ هزار تومان و بهای سکه طرح قدیم را به ۹۵۰ هزار تومان رساند که افزایش ۲۲ و ۱۵ هزار تومانی را تجربه کردند.

هر نیم و ربع سکه با رشد ۱۰ هزار تومانی تا بهای ۵۱۰ و ۳۱۰ هزار تومان و هر قطعه سکه ۱ گرمی با افزایش ۵ هزار تومانی تا نرخ ۲۰۰ هزار تومان بالا آمدند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات