قیمت سیم کارت های تلفن همراه به گفته فعالان بازار این روزها تا حدی کاهش یافته و در کل شرایط به گونه ای شده که تعداد فروشندگان بازار نسبت به خریداران آن بیشتر است.

به گزارش افکارنیوز ، در حال حاضر سیم کارتهای کد یک دائمی همراه اول به قیمت یک میلیون و ۷۰۰ الی یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خریداری شده و با قیمتی حدود دو میلیون تومان به فروش می رسند.

سیم کارت های کد ۲ نیز با قیمتی حدود ۸۰۰ هزار تومان خریداری و حدود یک میلیون تومان به فروش می رسند. در ارتباط با سیم کارت های کد ۳ این روزها خرید بازار حدود ۶۵۰ هزار تومان و فروش آن حدود ۷۰۰ تا ۷۵۰ هزار تومان است.

کد ۴ نیز با قیمت ۵۰۰ هزار تومان خریداری شده و حدود ۶۰۰ هزار تومان به فروش می رسد. برای سیمکارت کدهای ۵ و ۶ نیز چنانچه شما قصد فروش داشته باشید با قیمتی حدود ۴۰۰ هزار تومان مواجه خواهید شد و اگر قصد خرید هم داشته باشید باید بسته به رند بودن شماره مد نظر قیمتی بالغ بر ۴۵۰ هزار تومان بپردازید.

سیم کارت های کد ۷ کار کرده نیز حدود ۲۷۰ هزار تومان خریداری شده و با قیمتی نزدیک به ۳۰۰ هزار تومان به فروش می رسند.

کد ۸ هم در صورتی که کارکرده باشد با قیمتی حدود ۲۰۰ هزار تومان خریداری شده و حدود ۲۵۰ هزار تومان به فروش می رسد که البته در صورت صفر بودن این رقم ها به ترتیب به ۲۴۰ و ۳۰۰ هزار تومان می رسد.

بنا بر اعلام فعالان بازار مدتی است که سیم کارت کد ۷ صفر کمیاب شده و اگر چنین سیم کارتی در بازار وجود داشته باشد، قیمت خرید آن حدود ۳۵۰ هزار تومان و فروش آن حدود ۴۰۰ تا ۴۲۰ هزار تومان خواهد بود.

همچنین بنا بر اعلام فعالان بازار مدتی است قیمت سیم کارت سیر نزولی داشته و نکته مهمتر بازار این است که تقاضا برای خرید سیم کارت بسیار کاهش یافته است به طوری که تعداد فروشندگان سیم کارت به مراتب بیش از خریداران آن است که براساس نظریات اقتصادی هر گاه عرضه بالا و تقاضا پایین باشد قاعدتا قیمت ها کاهش پیدا خواهند کرد.

نکته دیگر آن که پس از ابلاغ مصوبه رگولاتوری مبنی بر پایین آمدن قیمت سیم کارت تا سقف ۱۵۶ هزار تومان گفته می شود که نوعی رکود در بازار ایجاد شده و همه منتظر کاهش قیمت سیم کارت هستند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات