مدیر عامل جدید پست گفت: براساس ماده ۱۴۱ قانون تجارت، این شرکت ورشکسته است ولی قطعا ما وضعیت را می توانیم با توجه به نیروهای پرتلاش و کم توقع آن دگرگون سازیم.

به گزارش افکارنیوز ، در مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل سابق و جدید شرکت پست، حسین مهری -مدیرعامل جدید شرکت پست- با اشاره به اینکه به مجموعه ای بازگشته ام که به آن تعلق داشتم، عنوان کرد: خدمتگزاری یک توفیق است و خداوند را از این جهت شاکرم.

وی شبکه پستی را شبکه ارتباطی بی نظیری دانست و گفت: این شبکه به اندازه ای اهمیت دارد که پیشرفت تکنولوژی نیز نتوانسته جلوی توسعه آن را بگیرد و امروز شاهدیم اگر اینترنت رشد کرده به همان میزان این شبکه نیز از منظر کیفی و کمی ارتقاء یافته است.

او افزود: یکی از شاخصه های توسعه یافتگی در دنیا سرانه مرسوله است که در این راستا میانگین این شاخص در کشورهای فراصنعتی ۶۰۰، کشورهای صنعتی ۴۰۰ و کشورهای منطقه ۷۰ مرسوله و متوسط نرخ جهانی نیز حدود ۷۰ مرسوله است.

مدیر عامل پست با اشاره به اینکه باید خود را به نُرم جهانی نزدیک تر کنیم، عنوان کرد: توسعه در این بخش با توجه به ماهیت پست موجب سالم سازی محیط اداری، کاهش ترافیک، حفظ محیط زیست و نهایتا امنیت جامعه می شود.

مهری با تاکید بر اینکه نمی توانیم با تکنولوژی قدیمی در صحنه رقابت بمانیم، یادآور شد: جامعه به هیچ عنوان منتظر ما نمی ماند و اگر سرعت لازم را نداشته باشیم وضعیت مان قطعا بدتر از این خواهد شد.

*جایگاه سرانه مرسولات در برنامه های چهارم و پنجم توسعه*

وی افزود: براساس برنامه چهارم توسعه در حوزه سرانه مرسولات باید به نرخ ۲۱ و طبق برنامه پنجم به ۲۳ می رسیدیم اما در حال حاضر سرانه ما از ۱۴ به ۱۰ رسیده است که این به معنای کاهش سرانه مرسوله در کشور ما نیست بلکه مردم کمتر از ما (پست) خدمت می گیرند و برای رفع نیازشان از طرق دیگر اقدام می کنند.

مدیر عامل شرکت پست همچنین اشاره ای به گزارش حسابرسی این شرکت و زیان انباشه چند صد میلیاردی آن داشت و گفت: براساس ماده ۱۴۱ قانون تجارت، این شرکت ورشکسته است ولی قطعا ما وضعیت را می توانیم با توجه به نیروهای پرتلاش و کم توقع آن دگرگون سازیم.

*مدیر عامل سابق پست: پستی را تحویل گرفتیم که نگاه ها به آن مثبت نبود*

در این مراسم محمدحسن کرباسیان -مدیرعامل سابق پست- نیز با اشاره به اینکه سال ۸۹ پستی را تحویل گرفتم که با بسیاری از مشکلات از جمله بحث خصوصی شدن آن مواجه بود اظهار کرد: با توجه به اینکه از سال ۸۴ بحث خصوصی شدن آن مطرح بود، دولت خیلی دیدگاه حمایتی به این مجموعه نداشت و معتقد بود که این شرکت به زودی از بدنه آن جدا می شود.

وی با بیان اینکه نمی گویم خوب کار کردم ولی با تمامی مشکلات پیش رو توانستیم به نسبت خوب عمل کنیم، عنوان کرد: با وجود تمامی مشکلات از قبیل خروج کارکنان از کلانشهرها طبق تکلیف دولت و مشکلات بودجه ای روبرو بودیم، توانستیم فعالیت های توسعه ای این شرکت را پیگیری کنیم.

کرباسیان با بیان اینکه اعضای هیئت مدیره این شرکت هر کدام سابقه ۲۰ سال به بالا در زمینه پست دارند، ابراز کرد: با چنین تیمی که گرد هم آوردیم و با کمک از متخصصان دانشگاهی و کارشناسان این حوزه توانستیم برنامه توسعه ای این شرکت و نقشه راه را نیز تدوین کنیم.

او اشاره ای به کمک های مالی دولت به این مجموعه داشت و گفت: کل حمایت های دولت نزدیک به یک چهلم بودجه وزارتخانه می شود به گونه ای که مجموعا ۱۰ میلیارد از بودجه ۴۰۰ میلیاردی آن به پست داده می شود و از این جهت باید روی برنامه های درآمدزایی خود به شکل مستقل بیشتر برنامه ریزی می کردیم.

مدیر عامل سابق پست افزود: پست ماه گذشته درآمد ۴۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی داشت که اگر روی همین نقطه برای ماه های آتی فیکس شویم و میزان تورم و حقوق و مزایا در کشور تغییری نکند، می توانیم از وضعیتی که تا حال حاضر بر این مجموعه حاکم بوده، خارج شویم.

کرباسیان در پایان اشاره ای به یکی از سرویس های پست داشت و گفت: در حال حاضر ایمیل پست مشغول خدمات دهی است و تاکنون ۱۵۰ هزار اکانت واگذار کرده است و به تازگی هم سازمان وظیفه عمومی یک میلیون تقاضا برای مشمولان خود داشته که نشان از محبوبیت این سرویس دارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات