وزیر ارتباطات خبر داد

وزیر ارتباطات گفت: علی رغم اظهارات وزیر ارشاد در مورد لزوم دسترسی آسان به فیس بوک باید در این خصوص در دولت نظراتمان را هماهنگ کنیم و به جمع بندی برسیم که در نهایت کارگروه فیلترینگ تصمیم گیرنده نهایی است.

به گزارش افکارنیوز ، محمود واعظی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در رابطه با اظهارات اخیر وزیر ارشاد مبنی بر لزوم دسترسی آسان به فیس بوک و برداشتن نصب غیرقانونی از شبکه های اجتماعی، کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در این خصوص تصمیم گیری می کند که یکی از معاونین من عضو این کارگروه است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: ما باید نظرتمان را در دولت هماهنگ کنیم و تصمیم گیری نهایی را کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه باید انجام دهد.

وی در خصوص نظر وزیر ارتباطات و وزارت ارتباطات در خصوص رفع فیلتر این شبکه گفت: فیس بوک یک شبکه اجتماعی است که صفحات بسیاری در آن وجود دارد و برخی از صفحات نامناسب را نیز شامل می شود.

واعظی گفت: سیاست ما درباره صفحات نامناسب فیس بوک مانند صفحات نامناسب وب است و اگر زمانی مکانیزمی داشته باشیم که بتوانیم صفحات نامناسب را از صفحات بدون اشکال فیس بوک جدا کنیم کاملا با رفع فیلتر آن موافق هستیم.* در پایان انحصار اپراتور سوم طبق قانون اجازه ارائه سرویس را به اپراتور های دیگر خواهیم دادوزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص صحبت اخیر مدیرعامل رایتل در خصوص تقاضای این اپراتور برای افزایش دوباره مدت انحصار خدمات نسل سوم گفت: طبق آنچه که در پروانه رایتل بوده مساعدت لازم در خصوص افزایش دوره انحصار این اپراتور انجام شده و اکنون باید این حق را برای اپراتور های دیگر قائل باشیم که بتوانند خدمات نصب نسل ارائه کنند و نمی توانیم مردم را از این خدمات محروم کنیم و در موعد سررسید پایان انحصار اپراتور سوم اجازه ارائه سرویس را طبق قانون به اپراتور های دیگر نیز خواهیم داد.

وی در پاسخ به این سؤال که دلیل اپراتور سوم برای درخواست تمدید دوباره دوره انحصار، قطع تماس تصویری و حذف خدمت متمایز این اپراتور از اردیبهشت ۹۲ است در هر حال رایتل ادله خود را باید به کمیسیون تنظیم مقررات ارائه کند و هر چه کمیسیون تصمیم گرفت وزارت ارتباطات نیز تبعیت خواهد کرد.* تکلیف شورای عالی فضای مجازی به وزارت ارتباطات برای ارائه مدل مفهومی شبکه اطلاعاتواعظی در پاسخ به سؤال فارس در خصوص آخرین وضعیت شبکه ملی اطلاعات از زمان تحویل دولت دهم گفت: شبکه ملی اطلاعات موضوعی بسیار مهم برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است و برنامه ریزی برای انجام آن ادامه دارد همچنان که در نخستین جلسه شورای عالی فضای مجازی یکی از دو دستور جلسه مهم در خصوص شبکه ملی اطلاعات بود و قرار شد وزارت ارتباطات ظرف یک ماه مدل مفهومی شبکه ملی اطلاعات را آماده و در شورا ارائه کند. تا دستگاه های ذی ربط بتوانند خدمات خود را براساس این مدل مفهومی در شبکه ملی اطلاعات ارائه کنند.* به عنوان وزیر تمایلی به بازگشت مخابرات به وزارت ارتباطات ندارموزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص موضع اخیر وی مبنی بر خارج شدن بخش هایی از ارتباطات از انحصار شرکت مخابرات گفت: پیشنهاد من این است که مدیریت بخش هایی از مخابرات که شرکت های ارائه دهنده اینترنت به آن نیاز دارند از انحصار بیرون آید.

وی گفت: واگذاری مخابرات در گذشته ارتباطی با من ندارد و به عنوان وزیر تمایلی ندارم که مخابرات به وزارت ارتباطات بازگردد بلکه معتقدم آنچه که برای مخابرات انحصار ایجاد می کند از جمله سیم مسی باید مدیریتش از انحصار مخابرات بیرون آید.* پاسخ وزیر به ابهامات نتایج ارزیابی وزارت ارتباطات از کیفیت اپراتور هاواعظی در خصوص اعلام نتایج ارزیابی کیفیت اپراتورهای تلفن همراه که در آن وضعیت هر دو اپراتور مناسب اعلام شده بود و نقض هایی به کیفیت شبکه هایشان در چند شهر گرفته شده بود گفت: ما باید برای مردم و اپراتور امانت دار باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: براساس ارزیابی فنی کیفیت اپراتور ها در مجموع در کشور مطلوب بود ضمن اینکه در برخی شهرها ضعف هایی وجود دارد.

وی ادامه داد: برداشت برخی رسانه ها از این نوع اعلام نتایج این بود که انتظار داشتند نتایج یک کار فنی را به یک کار سلیقه ای تبدیل کنیم که این کار ممکن نیست.

واعظی تصریح کرد: البته در این اندازه گیری بیشتر خیابان های اصلی مدنظر قرار داشته شده است و به دنبال این هستیم که وسایلی تهیه کنیم که بتوانیم در سطح منازل نیز کیفیت اپراتور ها را اندازه بگیریم.

وی با بیان اینکه ما مشخصات فنی را می بینیم و از طرفی باید با مردم صادق باشیم، گفت: باید از اپراتورها بخواهیم تا هزینه ای را که از مردم بابت خدمات دریافت می کنند در نگهداری و توسعه درج کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات