استفاده از وایمکس فرصت مناسبی برای اتصال به اینترنت محسوب می شود اما متاسفانه این سیستم در حین حرکت با اختلالات فراوانی روبروست؛ حال تصور کنید از اپراتور تلفن همراه مورد نظرتان بسته ی اینترنتی با سرعت بالا دریافت کرده اید و می خواهید در حین حرکت نیز اینترنت پرسرعت داشته باشید اما چگونه؟

به گزارش افکارنیوز ، برای این که در حین حرکت اینترنت را برروی تبلت و یا موبایلتان تجربه کنید تنها کافی است یک گوشی هوشمند داشته باشید؛ مراحل زیر گوشی شما را به یک مودم وایرلس تبدیل خواهد کرد. البته به یاد داشته باشید که باید گوشیتان به شبکه ای اینترنت متصل باشد.

*سیستم عامل اندروید

به منوی گوشی خود مراجعه کرده و گزینه ی تنظیمات را انتخاب کنید. حال در منوی تنظیمات گزینه بیشتر بیشتر یا (move) را انتخاب کنید. در منوی باز شده گزینه اتصال و نقاط قابل حمل یا (Tethering and portable hotspot) را انتخاب کنید.

بعد از این مرحله باید گزینه نقطه wi-fi قابل حمل را فعال کرده و در قسمت تنظیمات، نام شبکه مورد نظر خود و کلمه عبور را وارد کرده و در آخر تنظیمات را ذخیره کنید.

*سیستم عامل iOS

برای فعال کردن این گزینه در گوشی های اپل ابتدا به منوی تنظیمات مراجعه کرده و سپس به منوی Personal Hotspot مراجعه کنید.

بعد از انجام این فرآیند باید گزینه ی wi-fi را لمس کنید؛ حال دستگاه آیفون شما تبدیل یک مودم وایرلس شده است.

بهتر است توجه داشته باشید که می توان این گزینه را هم در حالت بی سیم و هم در حالت vsb و Bluetooth منتقل کرد. در دستگاه های آیفون کلمه عبور به صورت پیش فرض به کاربران ارائه می شود.

*ویندوز فون

برای فعال کردن این گزینه در گوشی هایی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز بعد از مرحله به منوی تنظیمات internet sharing را لمس کنید.

بعد از انجام این عملیات وضعیت sharing دستگاه خود را برروی حالت" on" قرار دهید نام و کلمه عبور دلخواهتان را وارد کرده و سپس گزینه" setup" را لمس کنید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات