از نگاه کارشناسان صندوق بین المللی پول، کلید رشد بهینه اقتصادی در جهان در دست زنان و حضور آنان در بازارهای کار جهان است.

به گزارش افکارنیوز ، صندوق بین المللی پول در گزارشی تحقیقاتی، حضور زنان در اقتصاد جهانی و مزایای افزایش اشتغال زنان را مورد بررسی قرار داده است.

این گزارش که به وسیله اقتصاددانان و کارشناسان صندوق بین المللی پول تهیه و منتشر شده، به مزایای افزایش اشتغال زنان و برابری زن و مردم در اقتصاد کلان پرداخته است.

این گزارش می افزاید: شرکت موثر زنان در اقتصاد می تواند اقتصاد جهانی را از محدودیت های رشد نجات داده و روند رشد و شکوفایی اقتصادی در جهان را تضمین کند.

کریستین لاگارد - مدیر کل صندوق بین المللی پول - همزمان با انتشار این گزارش، تلاش های مضاعف دولت های جهان برای دستیابی زنان به بازار کار برابر با مردان را خواستار شده است.

وی معتقد است که افزایش نرخ اشتغال زنان مزایای بسیار زیادی از منظر رشد اقتصادی به دنبال دارد به نحوی که طبق برآورد ها، تولید ناخالص ملی امارات متحده عربی در صورتی که نرخ اشتغال زنان به پایه مردان برسد، ۱۲ درصد افزایش خواهد یافت و بر همین اساس، تولید ناخالص ملی مصر ۳۴ درصد، ژاپن ۹ درصد و آمریکا پنج درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از یورونیوز، بر پایه این گزارش در حالی که زنان بیش از نیمی از جمعیت جهان را تشکیل می دهند درصد مشارکت آنان در فعالیتهای مختلف اقتصادی بسیار کمتر از نیروی بالقوه آنان است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات