شمار متقاضیان مهاجرت و پناهندگی در بیشتر کشورهای عضو اتحادیه اروپا بین ژانویه ۲۰۱۲ تا ژوئن ۲۰۱۳ افزایش داشته و در این بین بیشترین شمار پرونده های متقاضیان خارجی کار و پناهندگی متعلق به آلمان بوده است.

به گزارش افکارنیوز ،   مرکز آمار اتحادیه اروپا (Eurostat) در گزارشی با عنوان جمعیت و شرایط اجتماعی، آمار مربوط به متقاضیان مهاجرت، پناهندگی و درصد پذیرش آنان را به تکفیک ملیت متقاضیان و کشورهای پذیرا منتشر کرده است.

این گزارش ضمن انتشار آمار کسانی که برای یافتن کار و زندگی آسوده به اروپا مهاجرت می کنند، اعلام کرده که شمار متقاضیان مهاجرت و پناهندگی در بیشتر کشورهای عضو اتحادیه اروپا در فاصله بین ژانویه ۲۰۱۲ تا ژوئن ۲۰۱۳ به استثنای کاهش جزیی در فوریه ۲۰۱۳، افزایش داشته است.

بر این اساس بیشترین شمار پرونده های متقاضیان خارجی کار و پناهندگی، در ۳۱ ژوئن سال جاری به آلمان با ۹۵ هزار مورد تعلق داشته و پس از آن یونان با ۵۰ هزار مورد، فرانسه با حدود ۲۸ هزار مورد، اتریش با ۲۲ هزار مورد، بلژیک با ۲۱ هزار مورد و بریتانیا با ۱۹ هزار مورد تقاضا در راس کشورهای دریافت کننده تقاضا قرار داشتند.

تعداد تقاضای مهاجرت تسلیم شده به کشورهای عضو اتحادیه نیز طی سه ماهه دوم سال جاری به ۱۲۸ هزار و ۵۰ نفر رسیده که از نظر توزیع سنی، ۲۱.۶ درصد از متقاضیان زیر ۱۳ سال سن، ۵.۱ درصد بین ۱۴ تا ۱۷ سال، ۵۲.۸ درصد بین ۱۸ تا ۳۴ سال، ۱۹.۵ درصد بین ۳۵ تا ۶۴ سال و ۰.۸ درصد بالای ۶۵ سال سن داشتند؛ همچنین حدود ۳۰ درصد از متقاضیان پناهندگی، زن و بقیه مرد بودند.

به گزارش ایسنا به نقل از یورونیوز، بیشترین تعداد درخواست مهاجرت، مربوط به روسیه با ۱۶ هزار و ۸۴۵ نفر درخواست دریافت شده و پس از آن سوریه با ۸۳۱۰ نفر، کوزوو ۸۱۴۰ نفر، افغانستان با ۶۰۷۵ نفر، پاکستان با ۵۹۶۵ نفر، سومالی با ۴۲۸۵ نفر و بنگلادش با ۲۶۵۵ نفر قرار دارند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات