در روزهایی که برخی اجاره ها در شهر تهران میلیاردی شده اند، همچنان می توان وحادهای ارزان پیدا کرد.

به گزارش افکارنیوز ، بازار مسکن ایران چند ماهی است که در دوره رکود به سر می برد و به گفته برخی فعالان این بازار، قیمت ها به کف رسیده است. از نگاه رئیس اتحادیه مشاوران املاک نیز دیگر حباب قیمتی در بازار مسکن وجود ندارد و به همین دلیل می توان گفت که قیمت ها در بازار مسکن تقریبا واقعی هستند.

با وجود واقعی شدن قیمت های مسکن اما همچنان میل به معامله در بازار مسکن پایین است. این کاهش تقاضاها باعث شده حتی برخی خبرگزاری ها گزارش دهند برخی بسازبفروش ها که پیش از این با مالکان خانه های کلنگی قرار داد بسته بودند، به دنبال راهکاری برای فسخ یا عقب انداختن ساخت وساز باشند.

افزایش قیمت در بخش مصالح ساختمانی نیز شاید مشکل دیگر سازندگان مسکن در تهران باشد. چرا که چند روز پیش مرکز آمار از افزایش قیمت مصالح ساختمانی در نیمه اول امسال خبر داده بود.

از نگاه برخی کارشناسان بازار مسکن، افزایش مشکلات سازندگان مسکن تهران همزمان با ارزان شدن قیمت مسکن می تواند باعث تشدید رکود در بازار مسکن شود. رکودی که به نظر می رسد از سال ۹۱ به تدریج آغاز شده بود. چرا که بر اساس اعلام مرکز آمار ایران،   نتایج آمارگیری از شهرداری های تهران در سال ۹۱ نشان می دهد، حدود ۲۳ هزار و ۷۵۷ پروانه احداث ساختمان صادر شده که این رقم نسبت به سال قبل از آن ۲۰ درصد کاهش داشته است.

در این شرایط رسیدن برخی قیمت ها به کف، باعث شده که شاهد مسکن های ارزانی باشیم که شاید طی سال های اخیر تهرانی ها کمتر شاهد این چنین قیمت هایی بودند.

واحد ۵۰ میلیونی در تهران

واحد ۵۰ میلیونی در تهران شاید باورش سخت باشد اما مراجعه به بازار مسکن نشان می دهد که همچنان این چنین آپارتمانی وجود دارد؛ منتها با شرایط خاص خود.

یک واحد ۳۵ متری، ۲۵ ساله، زیر همکف، سند اوقافی، در خیابان هنگام، شمیران نو، متری یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان ارزش گذاری شده که در مجموع این خانه با قیمت ۵۰ میلیون تومان به فروش گذاشته شده است.

هرچند شاید واحدهای دیگر شهر تهران به ارزانی این واحد ۵۰ میلیون تومانی با متری یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان نباشند اما قیمت های نزدیک به آن باز هم به چشم می خورد.

یک واحد ۶۵ متری با انباری، دوخوابه، یک ساله، طبقه سوم در کن سولقان، متری یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و با قیمت کل ۱۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروش گذاشته شده است.

یک واحد دیگر به متراژ ۶۵ متر با انباری و بالکن، ۲۰ ساله در نظام آباد، خیابان طاووسی با متری یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و ارزش کل ۱۱۷ میلیون تومان به فروش گذاشته شده است.

واحدی دیگر در محله پیروزی، خیابان نظام دوست با ۶۳ متر وسعت، یک خوابه، طبقه چهارم، ۱۲ ساله، متری یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و با ارزش کل ۱۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نرخ گذاری شده است.

در محله نظام آباد، چهارراه گلچین، بخشی فرد هم یک واحد ۶۰ متری، یک خوابه، ۱۸ ساله، طبقه سوم، متری یک میلیون و۹۰۰ هزار تومان نرخ گذاری شده است که در مجموع ۱۱۴ میلیون تومان قیمت آن می شود.

آپارتمان های متری ۲ میلیون

واحدی دیگر با متری دو میلیون تومان در محله دروازه شمیران، خیابان فخرآباد نرخ گذاری شده است. این واحد ۱۴۹ متری، دوخوابه، با انباری، زیرهمکف در مجموع ۲۹۸ میلیون تومان قیمت دارد.

خانه های متری دو میلیون تومانی باز هم وجود دارند. مثلا در محله پیروزی، خیابان موتورآب یک واحد ۹۱ متری، دوخوابه، ۱۲ ساله در کل ۱۸۲ میلیون تومان ارزش گذاری شده است.

واحد دیگر با وسعت ۶۲ متر در نظام آباد، خیابان مدنی، با انباری و بالکن، یک خوابه، ۳۰ ساله، متری ۲ میلیون تومان ارزش گذاری شده و قیمت کل آن ۱۲۴ میلیون تومان اعلام شده است.

در محله سبلان جنوبی نیز واحدی ۶۵متری، طبقه سوم، یک خوابه، با انباری و بالکن، ۱۰ساله، متری ۲ میلیون تومان ارزش گذاری شده که ۱۳۰ میلیون تومان ارزش کل دارد.

یک واحد ۶۵ متری نیز در کن سولقان، طبقه اول، دو خوابه، با پارکینگ و انباری، نوساز، متری دو میلیون تومان نرخ گذاری شده که کل قیمت آن به ۱۳۰ میلیون تومان می رسد.

در همین نقطه از تهران یعنی کن سولقان، یک واحد ۱۲۵ متری، طبقه نهم، دو خوابه، با پارکینگ و انباری، نوساز، متری دو میلیون تومان ارزش گذاری شده که قیمت کل آن ۲۵۰ میلیون تومان می شود.

خانه های ارزان اما بدون تسهیلات

علاوه بر این مسکن های ارزان تر نسبت به مسکن های دیگر تهران، واحدهایی هم در تهران وجود دارند که به دلایلی مانند قولنامه ای بودن یا سند متعلق به یک تعاون یا شرکت به آنها تسهیلات مسکن تعلق نمی گیرد.

یک واحد ۵۴ متری در محله پیروزی، خیابان کرمان، طبقه همکف، یک خوابه با انباری، ۱۲ساله و با سند قولنامه ای به قیمت متری یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومان گذاشته شده که قیمت کل آن به ۸۴ میلیون تومان می رسد.

واحدی دیگر به متراژ ۹۰ متر، زیرهمکف، یک خوابه، ۳۰ ساله، در هنگام، شمیران نو با سند قولنامه ای به متری یک میلیون و ۷۷۰ هزار تومان و با قیمت کل ۱۶۰ میلیون تومان ارزش گذاری شده است.

در همین نقطه از تهران یعنی هنگام، شمیران نو، یک واحد۹۰متری، نوساز، طبقه دوم، دو خوابه، با قیمت متری یک میلیون و ۸۸۰ هزار تومان نرخ گذاری شده که در مجموع این واحد با سند قولنامه ای ۱۷۰ میلیون تومان ارزش دارد.

یک واحد ۶۳ متری نیز در تهران پارس، خیابان ۱۹۶، طبقه اول، یک خوابه، چهار ساله، با سند قولنامه ای با متری یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و ارزش کل ۱۲۰ میلیون تومانی به فروش گذاشته شده است.

واحدی دیگر در شهران، خیابان کوهسار، به متراژ ۹۵ متر، طبقه چهارم، دو خوابه، با انباری و سند قولنامه ای، یک ساله، با متری دو میلیون تومان ارزش گذاری شده که قیمت کل این واحد به ۱۹۰ میلیون تومان می رسد.

در کن سولقان، نیز یک واحد ۹۶ متری، طبقه سوم، دو خوابه، با پارکینگ، انباری، بالکن و سند بنیادی، متری ۲ میلیون تومان ارزش گذاری شده و در مجموع قیمت این واحد به ۱۹۶ میلیون تومان می رسد.

یک واحد ۶۰متری، یک خوابه، با بالکن، در هنگام، شمیران نو، ۳ساله با سند قولنامه ای، متری دو میلیون تومان ارزش گذاری شده که در مجموع ۱۲۰ میلیون تومان ارزش دارد.

در خیابان وفادار نیز  یک واحد ۷۴ متری، دو خوابه، با انباری و بالکن، طبقه سوم، پنج ساله، با سند قولنامه ای، متری دو میلیون تومان ارزش گذاری شده که در مجموع ۱۴۸ میلیون تومان ارزش دارد.

واحدی دیگر در هنگام، ۶۰ متری، با انباری، طبقه چهارم، چهار ساله، سند قولنامه ای، متری دو میلیون تومان و با قیمت کل ۱۲۰ میلیون تومان به فروش گذاشته شده است.

محل

متراژ (متر)

قیمت هر متر (میلیون تومان)

قیمت کل (میلیون تومان)

هنگام

۳۵

۱.۴۲۰

۵۰

کن سولقان

۶۵

۱.۷

۱۱۰.۵

نظام آباد

۶۵

۱.۸

۱۱۷

پیروزی

۶۳

۱.۸۵۰

۱۱۶.۵

نظام آباد

۶۰

۱.۹

۱۱۴

دروازه شمیران

۱۴۹

۲

۲۹۸

پیروزی

۹۱

۲

۱۸۲

نظام آباد

۶۲

۲

۱۲۴

سبلان جنوبی

۶۵

۲

۱۳۰

کن سولقان

۶۵

۲

۱۳۰

کن سولقان

۱۲۵

۲

۲۵۰

پیروزی

۵۴

۱.۵۵۰

۸۴

شمیران نو

۹۰

۱.۷۷۰

۱۶۰

هنگام

۹۰

۱.۸۸۰

۱۷۰

تهران پارس

۶۳

۱.۹

۱۲۰

شهران

۹۵

۲

۱۹۰

کن سولقان

۹۶

۲

۱۹۶

شمیران نو

۶۰

۲

۱۲۰

وفادار

۷۴

۲

۱۴۸

هنگام

۶۰

۲

۱۲۰

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات