به دنبال اظهارات سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره پایین بودن قیمت فروش خودروهای مگان استفاده شده در جریان برگزاری اجلاس سران جنبش عدم تعهد، شرکت پارس خودرو قیمت فروش این خودروها را اعلام کرد.

به گزارش افکارنیوز ، چندی پیش مصطفی افضلی فرد - سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ - اظهار کرده بود: با توجه به اخبار مربوط به فروش خودروهای مگان در اجلاس عدم تعهد که با قیمت های نازل به افراد فروخته شده از وزارت صنعت دعوت به عمل آمده تا در این زمینه توضیحاتی ارائه کند.

به دنبال چنین اظهاراتی شرکت پارس خودرو در توضیحی اعلام کرده است که خودروهای استفاده شده در اجلاس سران کشورهای غیر متعهد در دو مرحله و مطابق با روش قانونی مزایده و مبتنی بر قیمت پایه کارشناسی شده توسط کارشناس رسمی دادگستری واگذار شده است.

طبق اعلام این شرکت خودروهای مگان با قیمت های بین ۴۴ تا ۵۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در مزایده اول و ۵۰ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان تا ۶۰ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان در مزایده دوم واگذار شده اند.

در زمان برگزاری مزایده، قیمت کارخانه ای مگان صفر کیلومتر ۴۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بوده است اما خودروهای مگان واگذار شده به دلیل بالاتر بودن قیمت بازار آن، بالاتر از قیمت کارخانه مورد کارشناسی قرار گرفته اند.

البته گذشته از این توضیحات آبان ماه سال گذشته نیز پس از برگزاری مزایده مرتضی نوازنی - معاون بازرگانی پارس خودرو - قیمت فروش این خودروها را اعلام کرده بود.

به گفته وی از میان خودروهای مورد استفاده در اجلاس سران جنبش عدم تعهد و در مزایده اول، مگان به قیمت حداکثر ۵۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، ماکسیما ۷۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و تیانا نیز ۹۲ میلیون تومان به فروش رسید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات