خواسته برخی پیمانکاران پرداخت ۱۰ میلیون تومان اضافه برای هر واحد است

به گزارش افکارنیوز ، در شهر جدید پرند –منطقه ای که به خاطر بیشترین ساخت وساز مسکن مهر، پایتخت این طرح لقب گرفته و پاشنه آشیل دولت قبلی و فعلی برای خلاصی از بار مسکن مهر بوده و هست- تعدادی از پیمانکاران بزرگ مقیاس اخیرا اعلام کرده اند برای تحویل واحدهای مسکونی به متقاضیان باید قیمت توافق شده، ۱۰ میلیون تومان به ازای هر واحد افزایش پیدا کند!

در پرند بیش از ۱۵۰ پیمانکار، در کارگاه های مسکن مهر مشغول هستند که از این تعداد، حدود ۲۰ پیمانکار، مسوولیت ساخت نیمی از ۱۰۰ هزار مسکن مهر این شهر را برعهده دارند.

از میان سازنده های بزرگ مقیاس، یکی دو سازنده برای تحویل واحدهایی که ماه ها پیش باید واگذار می کردند پیش شرط های تازه ای گذاشته اند.

مسکن مهر با قیمت مقطوع مترمربعی ۳۰۰ هزار تومان سال های ۸۸ و ۸۹ در کل کشور کلید خورد، اما تعدادی از بزرگ مقیاس ها در همان زمان توانستند متری ۱۰ تا ۴۰ هزار تومان اضافه بر سایر سازنده ها، قرارداد با دولت منعقد کنند. این گروه، اکنون نیز خواسته ای فراتر از سایر پیمانکاران دارد.

مدیران پرند هم اکنون با غالب پیمانکاران برای تکمیل پروژه های نیمه کاره به توافق اولیه رسیده اند، اما برای پذیرش درخواست افزایش ۱۰ میلیون تومانی، به بن بست خورده اند.

کل واحدهای مسکونی مهر با میانگین قیمت ۲۰ تا ۴۰ میلیون تومان (بدون احتساب وام) به مردم پیش فروش شده و پیشنهاد افزایش ۱۰ میلیونی قیمت در کنار تاخیر چندین ماهه برای تحویل واحدها، بعید است مورد پذیرش پیش خریداران قرار گیرد، ضمن اینکه دولت نیز به احتمال خیلی زیاد، در برنامه ای که برای افزایش قیمت با هدف تکمیل سریع واحدها دارد، حتی فکر چنین رقمی را هم نکرده است.


سازنده های مسکن مهر مدت ها است به دنبال دریافت خسارت ناشی از تورم سال های ۹۰ و ۹۱ هستند و افزایش دو برابری قیمت مصالح ساختمانی در سال۹۱ را مبنا قرار داده اند و خواستار افزایش قیمت مسکن مهر هستند.

قیمت مسکن مهر سال گذشته از مترمربعی ۳۰۰ هزار تومان به ۳۴۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد، اما سازنده های پروژه هایی که امروز نیمه کاره مانده در حالی که باید سال پیش تحویل داده می شد، این افزایش را متناسب با رشد هزینه ها نمی دانند و ۱۰۰ هزار تومان افزایش دیگر در مترمربع را تقاضا دارند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات